kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Gniew tytanów

Gniew tytanów

Wrath of the Titans

Inne tytuły: Starcie tytanów 2

2012r.
Wrath of the Titans (2012)
Rok: 2012
Gatunek: FantasyAkcjaPrzygodowy
Czas trwania: 99 minut
Produkcja: USA
Dozwolony od: od 12 lat
Studio: Warner Bros. Pictures
Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska
Hasło reklamowe: Poczuj gniew
Strona www: http://wrathofthetitans.warnerbros.com
FilmRank: Brak w rankingu
Premiera w Polsce: 30.03.2012
Premiera w USA: 30.03.2012
Premiera na świecie: 28.03.2012
Premiera DVD/Blu-Ray: 02.08.2012
Reżyseria: Jonathan Liebesman
Scenariusz: Greg Berlanti , David Johnson (II) , Dan Mazeau , Beverley Cross
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 4.3
93 głosy
11 osób lubi ten film

Dziesięć lat po bohaterskiej walce z potworem Krakenem Perseusz - syn Zeusa i półbóg - stara się żyć spokojnie na wsi jako rybak i jedyny rodzic 10-letniego syna Heliusza. Tymczasem pomiędzy bogami i tytanami toczy się szaleńcza walka o władzę. Niebezpiecznie osłabieni brakiem czci ze strony ludzi, bogowie tracą kontrolę nad uwięzionymi tytanami i ich okrutnym przywódcą Kronosem - ojcem odwiecznie dzierżących władzę braci: Zeusa, Hadesa i Posejdona. Połączywszy siły, trzej bracia obalili swojego potężnego ojca już dawno temu, skazując go na gnicie w mrocznych czeluściach Tartaru - lochu ukrytego głęboko w przepastnych jaskiniach podziemia. Perseusz nie może zignorować swojego prawdziwego powołania, kiedy Hades wraz z pobożnym synem Zeusa Aresem porzucają lojalność i zawiązują z Kronosem spisek, którego celem jest zdetronizowanie Zeusa. Tytani rosną w siłę, zaś Zeusa opuszczają resztki boskich mocy. Na ziemi rozpętuje się piekło. Perseusz, wraz z wojowniczą królową Andromedą, półbogiem Argenorem, synem Posejdona, i upadłym bogiem Hefajstosem, dzielnie rusza do podziemi, aby stoczyć walkę ze zdrajcami i tym samym uratować Zeusa, obalić tytanów i ocalić ludzkość.

Brak listy nagród

 Javier Bardem był brany pod uwagę do roli Aresa. Ostatecznie te rolę otrzymał Édgar Ramírez.

 James Franco był brany pod uwagę do roli Agenora. Ostatecznie te rolę otrzymał Toby Kebbell.

 Gemma Arterton początkowo miała powrócić w tej części serii, ale przeszkodziła jej w tym praca na planie "Hansel and Gretel: Łowcy czarownic".

 Pod uwagę do roli Andromedy brane były: Hayley Atwell, Georgina Haig, Janet Montgomery, Dominique McElligott oraz Clémence Poésy. Ostatecznie angaż otrzymała Rosamund Pike.

 Film kręcono w Londynie (Anglia, Wielka Brytania), Tredegarze, Trefilu (Walia, Wielka Brytania) oraz na Wyspach Kanaryjskich: Teneryfie i La Gomerze (Hiszpania).

 Zdjęcia do filmu rozpoczęto w marcu 2011 roku.loading...