kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Przekręt

Przekręt

Snatch.

2000r.
Snatch. (2000)
Rok: 2000
Gatunek: KomediaThrillerKryminał
Czas trwania: 104 minuty
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Studio: Screen Gems Inc.
Dystrybutor: Syrena Films
FilmRank: Brak w rankingu
Premiera w Polsce: 03.11.2000
Premiera w USA: 06.12.2000
Premiera na świecie: 23.08.2000
Premiera DVD/Blu-Ray: 21.05.2001
Reżyseria: Guy Ritchie
Scenariusz: Guy Ritchie
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 5.0
7 głosów
3 osoby lubią ten film

Złodziej i kurier brylantów Franky Cztery Palce leci do Nowego Jorku, by dostarczyć bezcenny diament jednemu z szefów tamtejszej mafii, Aviemu. Po drodze zatrzymuje się w Londynie, gdzie pada ofiarą oszustów, którzy kradną diament. Na wieść o kłopotach Frankyego, Avi wpada w szał i wraz ze swoimi gorylami wyrusza do Londynu. Po przybyciu na miejsce wynajmuje owianego aurą legendy Tonyego, zwanego Kulozębym, każąc mu odnaleźć diament. Gdy prawda wyjdzie na jaw, rozpęta się prawdziwe piekło...

Obsada
Reżyseria
Scenariusz
Produkcja
Producenci wykonawczy
Muzyka
Zdjęcia

Brak listy nagród

 Kiedy po raz pierwszy widzimy Douga the Head w barze, po jego prawej stronie siedzi mężczyzna czytający gazetę. Jest nim Guy Ritchie.

 Brad Pitt aby przygotować się do roli "cygana" spędził 2 tygodnie z Irlandzkimi emigrantami, żyjącymi w sposób, w jakim żyli "cyganie" w filmie.

 Podczas pierwszej walki, papieros Mickiego pojawia się i znika kilka razy.

 Kiedy Lincoln rozmawia z Solem w sklepie o jego diamencie, trzyma swoje palce na czole - widać to w kamerze obserwacyjnej. Lecz w następnym ujęciu jego ręka nie jest już na głowie.

 Zdjęcia do filmu zrealizowano w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).

 Słowo "fuck" zostało użyte (wymienione) 153 razy.

 Wszystkie pomyłki jakie popełnili Sol, Vincent i Tyrone zostały zainspirowane programami telewizyjnymi, w których pokazywano największe, najśmieszniejsze pomyłki prawdziwych przestępców.

 Guy Ritchie zapłacił 1 milion dolarów za wykorzystanie piosenki Madonny: "Lucky Star".

 Brad Pitt, wielki fan "Porachunków" (1998), poprosił Guya Ritchiego o rolę w "Przekręcie". Kiedy Ritchie zorientował się, że Pitt ma problemy z londyńskim akcentem, dał mu rolę Mickey the Gypsy (Cygana).

 Kiedy Brad Pitt dowiedział się, że ma zagrać boksera, zaczął mieć wątpliwości, ponieważ właśnie skończył zdjęcia do "Fight Club", gdzie wcielił się w podobną postać. Zwyciężyła jednak chęć współpracy z Ritchiem.loading...