Podczas kręcenia sceny w hotelu kiedy Marreco, Cabeleira i Alicate rabują klientów, jako lokacja wykorzystany jest prawdziwy hotel który nie przestał pracować na czas zdjęć. W następstwie kierownictwo hotelu otrzymało skargi od klientów jakoby słyszeli strzały w innych pokojach.
Scena modlitwy gangu przed wojną nie była w scenariuszu. Podczas zdjęć młody chłopiec, który był kiedyś członkiem prawdziwego gangu zapytał reżysera czy grupa nie zamierza zmówić modlitwy tak jak to zawsze robiono w gangu przed każdą ważną konfrontacją z wrogiem. Meirelles poprosił go jej poprowadzenie i uwiecznił moment na filmie.
Leandro Firmino (Ze Pequeno) naprawdę pochodzi z Miasta Boga i wcale nie miał ambicji by zostać aktorem; na przesłuchanie poszedł jedynie by dotrzymać towarzystwa kolegom.
Znalazł się na liście 100 największych filmów w historii organizowanej przez magazyn Time w 2005 roku.
Film znalazł się na trzecim miejscu (za "Czasem Apokalipsy" i "Garsonierą") listy 50 filmów, które trzeba zobaczyć przed śmiercią, ogłoszonym w 2006 roku przez brytyjską telewizję Channel 4.
Podczas przerwy grupka dzieci podbiegła do scenarzysty i zapytała czy to prawda że zagrają dzieci które będą sprawować władzę w slumsach. kiedy scenarzysta potwierdził, oni poprosili by napisał scenariusz do kontynuacji filmu.
Większość ludzi którzy zagrali w filmie nie mieli do czynienia z aktorstwem. Są prawdziwymi mieszkańcami "Miasta Boga".
Z 2 tys. nastolatków Meirelles wybrał 200. Sześć miesięcy rejestrowali improwizowane sceny, tak powstało 70 proc. dialogów. Później zajmował się prywatnym życiem swych aktorów- gasił kłótnie rodzinne, karmił wygłodzone dzieci, znajdował komuś mieszkanie.
Budżet filmu: 3300000
Przychody z biletów w USA: $7,563,397
Przychody z biletów poza USA: $23,077,311
Przychody z biletów ogólnie: $30,640,708
Szczegółowe weekendowe dane finansowe: