kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Miami Vice arrow Muzyka

Miami Vice

2006r.
Miami Vice (2006)
Rok: 2006
Gatunek: DramatAkcjaThrillerKryminał
Czas trwania: 134 minuty
Produkcja: Niemcy, USA
Dozwolony od: od 15 lat
Studio: Universal Pictures
Dystrybutor: UIP United International Pictures
Strona www: http://www.miamivice.com/
FilmRank: 229
Premiera w Polsce: 25.08.2006
Premiera w USA: 28.07.2006
Premiera na świecie: 27.07.2006
Premiera DVD/Blu-Ray: 14.12.2006
Reżyseria: Michael Mann
Scenariusz: Michael Mann
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 3.2
94 głosy
0 osób lubi ten film

Ricardo Tubbs jest wytworny i niesamowicie elegancki. Mieszka z pochodzącą z Bronxu Trudy. Jako policjanci w cywilu nawiązują potajemną współpracę z handlarzami narkotyków na Południowej Florydzie, aby trafić na ślad grupy przestępczej odpowiedzialnej za popełnienie trzech morderstw. Sonny Crockett jest charyzmatyczny i skory do flirtów do momentu, gdy – podczas tajnej pracy z dostawcami narkotyków na Południowej Florydzie – wdaje się w romans z Isabellą, chińsko-kubańską żoną przemytnika broni i narkotyków. Prowadzenie takiej sprawy nie jest łatwe. Wkrótce dla Crocketta i Tubbsa granica między prawdziwą tożsamością a światem kłamstw zaciera się, a policjant i gracz stają się jednym – zwłaszcza dla Crocketta, mającego romans z Isabellą i dla Tubbsa prowokującego napaść na ludzi, których kocha.

Obsada
Reżyseria
Scenariusz
Produkcja
Producenci wykonawczy
Muzyka
Zdjęcia

Brak listy nagród

 Zdjęcia na planie odbywające się w Republice Dominikany zostały chwilowo przerwane z powodu strzelaniny. Na zewnątrz hotelu, w którym realizowana była jedna ze scen doszło do wymiany strzałów pomiędzy miejscowym a żołnierzem z ochrony planu. Napastnik został obezwładniony.

 Zdjęcia na Dominikanie zostały wstrzymane do października 2005 roku ze względu na hałaśliwe zachowanie tamtejszej ludności.

 Rolę Castillo zaproponowano Edwardowi Jamesowi Olmosowi, który grał tę rolę w oryginale. Aktor odrzucił jednak propozycję.loading...