kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Wciąż ją kocham arrow Muzyka

Wciąż ją kocham

Dear John

2010r.
Dear John (2010)
Rok: 2010
Gatunek: ThrillerHorror
Czas trwania: 102 minuty
Produkcja: USA
Studio: Screen Gems Inc.
Dystrybutor: Best Film
Na podstawie powieści: Nicholas Sparks
Strona www: http://www.dearjohn-movie.com
FilmRank: 63
Premiera w Polsce: 12.02.2010
Premiera na świecie: 05.02.2010
Premiera DVD/Blu-Ray: 26.08.2010
Reżyseria: Lasse Hallström
Scenariusz: Jamie Linden
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 3.8
317 głosów
47 osób lubi ten film

Opowiedziana z wielkim rozmachem historia o miłości, rozstaniu i zdradzie, na podstawie najpoczytniejszej powieści Nicholasa Sparksa. Młody żołnierz John Tyree (Channing Tatum) podczas przepustki poznaje konserwatywną studentkę Savannah Curtis (Amanda Seyfried). Ich przyjaźń szybko przeradza się w uczucie, a John obiecuje dziewczynie, że się z nią ożeni, kiedy tylko zakończy służbę wojskową. Zanim to nastąpi para widuje się tylko sporadycznie podczas krótkich przepustek Johna. Pozostają jednak ze sobą w ciągłym kontakcie dzięki listom miłosnym jakie do siebie wysyłają. Niestety wydarzenia z 11 września powodują, że chłopak musi wybierać między służbą dla kraju a miłością.

Obsada
Reżyseria
Scenariusz
Produkcja
Producenci wykonawczy
Muzyka
Zdjęcia

Brak listy nagród

 Film był kręcony w Karolinie Południowej (USA), m.in. w Charleston, Sullivan's Island i na wyspie Edisto Island.

 Wyrażenie „Dear John Letter” odnosi się do rodzaju listów, w których zazwyczaj kobieta wyznaje chłopakowi lub mężowi chęć zerwania. Wiąże się to z niemożnością wypowiedzenia tego wprost. Przyjęło się, że „Dear John Letter” wzięły swój początek podczas II wojny światowej, kiedy to Amerykanki wiążąc się z nową osobą wysyłały tego typu listy do swoich ukochanych na froncie.

 Zdjęcia do filmu rozpocząto 1 października 2008 roku a 16 grudnia tego samego roku film rozpoczął okres montażu i udźwiękowienia (postprodukcja).loading...