kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Zmierzch arrow Obsada

Zmierzch

Twilight

2008r.
Twilight (2008)
Rok: 2008
Gatunek: AkcjaThrillerRomansHorror
Czas trwania: 122 minuty
Produkcja: USA
Studio: Summit Entertainment
Dystrybutor: Monolith
Na podstawie powieści: Stephenie Meyer
Strona www: http://www.thetwilightmovie.com/
FilmRank: 73
Premiera w Polsce: 09.01.2009
Premiera na świecie: 21.11.2008
Premiera DVD/Blu-Ray: 28.05.2009
Reżyseria: Catherine Hardwicke
Scenariusz: Melissa Rosenberg
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 4.4
1059 głosów
269 osób lubi ten film

Bella Swan (Kristen Stewart) zawsze różniła się od swoich koleżanek z liceum. Nie obchodziły jej mody ani popularność. Kiedy sytuacja rodzinna zmusza ją do zmiany szkoły, nie spodziewa się, że w jej życiu nastąpi cokolwiek nowego. W nowym miejscu poznaje jednak olśniewająco przystojnego, ale przede wszystkim tajemniczego i nieodgadnionego Edwarda Cullena (Robert Pattinson). Jest inteligentny i błyskotliwy, a ich znajomość wkrótce przeradza się w płomienny romans. Niezwykły romans, bowiem Edward jest wampirem, który od 1918 wciąż ma 17 lat, a dopiero po 90 latach znalazł swoją bratnią duszę – Bellę. Niesamowita więź jaka ich łączy wystawiona jest jednak na nieustającą próbę – uczuciu zagraża pierwotny drapieżny instynkt, który Edwardowi coraz trudniej jest zwalczyć. Pojawiają się też śmiertelni wrogowie Edwarda: Laurent (Edi Gathegi), James (Cam Gigandet) oraz Victoria (Rachelle Lefevre), którym będzie musiał stawić czoła.

Obsada
Reżyseria
Scenariusz
Produkcja
Muzyka
Zdjęcia

Brak listy nagród

 Na przesłuchanie do roli Edwarda zgłosiło się 5,000 aktorów.

 Henry Cavill był początkowo brany pod uwagę do roli Edwarda przez Stephenie Meyer, ale w momencie rozpoczęcia zdjęć do filmu miał już 25 lat i nie wyglądał na 17-latka, którego miał grać. Zaproponowano mu więc role Carlisle'a Cullena, jednak odmówił z powodu zaangażowania w inny projekt pt. "The Tudors".

 Zdjęcia do filmu były kręcone w USA w stanie Waszyngton (w Kalamie, Longview i Vancouver) oraz w stanie Oregon (Portland, Carver, Salmon River, St. Helen i Vernonia).

 Głównym powodem dla którego film kręcony był w Portland było to że niebo w tym rejonie jest zazwyczaj zachmurzone.

 Nikki Reed (Rosalie Cullen ) musiała się nauczyć jak odbijać piłkę trzymając pałkę w lewej ręce podczas sceny gry w baseball.

 Robert Pattinson ogłosił podczas wywiadu, że to jego pierwsza amerykańska rola i nie miał możliwości by ćwiczyć i doskonalić swój amerykański akcent.

 Taylor Lautner musiał nosić perukę do roli Jacoba Blacka.

 Taylor Lautner przygotowuje się już do roli w kontynuacji "Zmierzchu", mimo iż nie wiadomo czy dalsze części zostaną nakręcone. Aktor ćwiczy na siłowni aby ukształtować odpowiednio sylwetkę.

 Film początkowo miał mieć swoją światową premierę 12.12.08r, ale kiedy ogłoszono przesunięcie premiery Harrego Pottera i Księcia Pół Krwi, Summit Films zdecydowało się na przyśpieszenie premiery filmu o trzy tygodnie. Obecnie premiera filmu odbędzie się 21.11.08r.

 Ścieżka dźwiękowa filmu będzie zawierać piosenki grupy Paramore.loading...