kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Lady arrow Opis filmu

Lady

Lady, The

Inne tytuły: Lady - Ein geteiltes Herz, The

2011r.
Lady, The (2011)
Rok: 2011
Gatunek: DramatBiograficzny
Czas trwania: 132 minuty
Produkcja: Francja, Wielka Brytania
Dystrybutor: Monolith
Strona www: http://michelleyeoh.info/Movie/thelady.html
FilmRank: Brak w rankingu
Premiera w Polsce: 27.04.2012
Premiera w USA: 08.10.2011
Premiera na świecie: 12.09.2011
Premiera DVD/Blu-Ray: 13.09.2012
Reżyseria: Luc Besson
Scenariusz: Rebecca Frayn
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 2.7
6 głosów
0 osób lubi ten film

W szarpanej wewnętrznymi konfliktami Birmie nie ma miejsca na demokrację. Wojskowy reżim wymaga od mieszkańców oddania i za nic ma ich prawa. Jedyną szansą na przywrócenie normalności są działania Aung San Suu Kyi - córki antyrządowego aktywisty. Wykształcona na Oxfordzie kobieta decyduje się wrócić do ojczyzny i zrobić wszystko co w jej mocy, aby ocalić Birmę. Jej walka daleka jest od agresji – kobieta wybiera drogę pokoju, miłości i wiary w ludzi. Aung Suu jest w stanie poświęcić nawet szczęście swoje i swojej rodziny, aby służyć wyższym celom i stanąć na czele opozycji. Pomimo wielkiego dystansu, długich rozłąk i przeciwnika w postaci niebezpiecznego reżimu, miłość jej męża i dzieci nie słabnie – wręcz przeciwnie – wszyscy będą ją wspierać bardziej niż kiedykolwiek w życiu.

Obsada
Reżyseria
Scenariusz
Produkcja
Muzyka
Zdjęcia

Brak listy nagród

 Film był kręcony w Paryżu (Francja), w Oksfordzie (Anglia, Wielka Brytania), w Bangkoku (Tajlandia), oraz na terenie Birmy.

 Michelle Yeoh z powodu zagrania głównej roli w filmie "The Lady" nie ma prawa pobytu w Birmie. 22 czerwca 2011 roku krótko po swoim przyjeździe została deportowana z miasta Rangoon.

 Tytuł filmu "The Lady", jest pseudonimem Aung San Suu Kyi, ponieważ w Birmie zakazano używania jej prawdziwego imienia i nazwiska.

 Luc Besson kręcił film po kryjomu. Ze względu na przedstawione w nim treści polityczne, które do chwili obecnej wywołują wiele kontrowersji i sprzeciwów, postanowił zachować swą produkcję w tajemnicy. Głównie, by nie pogarszać sytuacji Aung San Suu Kyi, na podstawie której powstał scenariusz.loading...