kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Trzej muszkieterowie 3D arrow Recenzje

Trzej muszkieterowie 3D

Three Musketeers, The

2011r.
Three Musketeers, The (2011)
Rok: 2011
Gatunek: FantasyAkcjaPrzygodowy
Czas trwania: 110 minut
Produkcja: Francja, Niemcy, USA, Wielka Brytania
Studio: Summit Entertainment
Dystrybutor: Monolith
Hasło reklamowe: Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego!
Na podstawie powieści: Alexandre Dumas
Strona www: http://www.threemusketeers-movie.com/
FilmRank: 203
Premiera w Polsce: 14.10.2011
Premiera w USA: 21.10.2011
Premiera na świecie: 13.10.2011
Premiera DVD/Blu-Ray: 12.03.2012
Reżyseria: Paul W.S. Anderson
Scenariusz: Andrew Davies , Alex Litvak
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 3.2
77 głosów
9 osób lubi ten film

Trójka osławionych muszkieterów - Atos, Portos i Aramis – zostaje odsunięta w cień za sprawą spisku tajemniczej Milady (Milla Jovovich). Trzy lata później do Paryża przyjeżdża młody chłopak o nazwisku D’Artagnan, gdzie dołącza do słynnych szermierzy. W tym samym czasie przebiegły kardynał Richelieu (Christopher Waltz) planuje spisek w celu zdobycia królewskiej korony. Pomaga mu w tym Milady oraz niegodziwy Buckingham (Orlando Bloom). Jedynie trzech muszkieterów, wraz z nowym i niezwykle utalentowanym kompanem, jest w stanie zapobiec katastrofie i ocalić wiszący na włosku pokój z Anglią.

12.10.2011

Tak, tak i jeszcze raz tak. Dokładnie tak powinni wyglądać muszkieterowie XXI wieku.Dawno, bardzo dawno żadne dzieło nie zaskoczyło mnie tak pozytywnie. Trailery "Trzech muszkieterów 3D" nie robiły wielkiego wrażenia. Twórca serii ...

Joanna Moreno Megafon.pl

12.10.2011

Tak, tak i jeszcze raz tak. Dokładnie tak powinni wyglądać muszkieterowie XXI wieku.

Dawno, bardzo dawno żadne dzieło nie zaskoczyło mnie tak pozytywnie. Trailery "Trzech muszkieterów 3D" nie robiły wielkiego wrażenia. Twórca serii "Resident Evil" stworzył jednak ultranowoczesne dzieło, acz wierne oryginałowi. Brzmi jak oksymoron, tak to jednak wygląda. Intryga mniej więcej ta sama, cechy poszczególnych postaci się zgadzają, ale styl zupełnie inny. Z prozy Aleksandra Dumasa zrobił się komiks, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Mnóstwo tu przerysowań, niemal karykaturalnego podejścia, ale i niezwykła dynamika, godna rasowego kina akcji. To także bodaj pierwsze kostiumowe science fiction, bo chyba takie określenie najlepiej pasuje do trójwymiarowej produkcji. Paul W.S. Anderson zdołał jednak wszystko utrzymać w konwencji. Mamy więc ociekające złotem sklepienia, wytworne stroje, przepychy i blichtr, ale i godne współczesnych obrazów sceny walki, zmyślne gadżety (oczywiście na miarę epoki). Epickość i widowiskowość, dostojne dyganie i matriksowe uniki. Poza tym mnóstwo tu humoru, błyskotliwych, ciętych niczym szpady bohaterów ripost, znakomity Orlando Bloom, Mads Mikkelsen, Christoph Waltz i bardzo przystojny Ray Stevenson.

Zdaję sobie sprawę, że taka estetyka nie do wszystkich przemówi. Niektórzy będą dopatrywać się podobieństw do "Piratów z Karaibów", dla mnie to jednak powiew świeżego powietrza. Doskonała formuła rozrywkowego kina.
Joanna Moreno Megafon.pl

Brak listy nagród

 Film kręcono w Bamberg, Monachium, Würzburg (Bawaria, Niemcy), Poczdamie (Brandenburgia, Niemcy) oraz na wyspie Herrenchiemsee (Bawaria, Niemcy).

 Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 26 sierpnia 2010 i trwały do 9 października 2010.