kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Szybcy i wściekli 3: Tokyo Drift arrow Tapety

Szybcy i wściekli 3: Tokyo Drift

Fast and the Furious: Tokyo Drift, The

Inne tytuły: The Fast and the Furious 3

2006r.
Fast and the Furious: Tokyo Drift, The (2006)
Rok: 2006
Gatunek: DramatAkcjaThrillerKryminał
Czas trwania: 104 minuty
Produkcja: USA
Dozwolony od: od 15 lat
Studio: Universal Pictures
Dystrybutor: UIP United International Pictures
Hasło reklamowe: Na ulicach Tokio szybkość nie potrzebuje tłumacza
Strona www: http://www.thefastandthefurious.com/
FilmRank: 40
Premiera w Polsce: 11.08.2006
Premiera w USA: 16.06.2006
Premiera na świecie: 15.06.2006
Premiera DVD/Blu-Ray: 30.11.2006
Reżyseria: Justin Lin
Scenariusz: Chris Morgan
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 4.1
400 głosów
100 osób lubi ten film

Obsada
Reżyseria
Scenariusz
Produkcja
Producenci wykonawczy
Muzyka
Zdjęcia

Brak listy nagród

 Volkswagen przeznaczył na realizację filmów cztery prototypowe samochody R32 i cztery minivany Touran. W ten sposób spełnił zobowiązania wobec studia Universal, które polegały na wzajemnej reklamie swoich produktów. Dzięki temu samochody R32 pojawiły się w filmie.

 Firma Toyo dała 4000 opon do filmu. Ledwo połowa z nich została wykorzystana. Volk Racing przeznaczyło na potrzeby filmu 170 kół.

 600 statystów z Azji wzięło udział w kręceniu scen ulicznych w Los Angeles.

 Mitsubishi Lancer EVO IX z napędem na cztery koła został specjalnie przerobiony, tak aby był napędzany tylko na tył. Wszystko to po to, aby lepiej się "ślizgał". To samo zrobiono z dwoma Volkswagenami R32.

 VeilSide RX-7, którym jeździł Hans używany był do specjalnych pokazów samochodowych. Jego wartość to 150 tysięcy dolarów. Sama skóra wewnątrz samochodu kosztuje podobno 20 tysięcy dolarów. Studio Universal Pictures kupiło go za 50 tysięcy dolarów i do razu zniszczyło skórę malując ją spray'em.

 Jednym z samochodów nigdy nie pokazywanych w amerykańskiej telewizji i amerykańskich filmach była Toyota Chaser z silnikiem Lexus'a SC300. Oczywiście samochód ten nigdy nie był importowany do USA.

 Jeden z Mustang'ów (jedne z pięciu pokazanych w filmie) musiał być przerobiony, tak aby mógł być w nim zamontowany silnik i skrzynia biegów Nissana Skyline GT-R. Mowa jest o tym zresztą w samym filmie, tylko że przeróbka trwała o wiele więcej niż jeden dzień, jak to powiedziano w filmie.

 Ekipa filmowa udała się do Japonii i kupiła tyle samochodów japońskich ile było potrzeba. Japońskie samochody bowiem mają kierownice po prawej stronie.

 Podczas zdjęć zniszczono ponad 100 samochodów.

 Wszystkie "samochodowe ślizgi" w filmie zostały przeprowadzone przez profesjonalnych kierowców, a nie stworzone komputerowo w technice CGI.loading...