O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

W kinie w lutym 2019

13 lutego 2019, Karolina Antczak

Planeta Singli 3

Luty, choć znacząco krótszy niż pozostałe miesiące, nie ustępuje pod względem premier i kinowych nowości. Jakie filmy widzowie już mogą oglądać w polskich kinach w tym miesiącu, a na jakie jeszcze czekają? Sprawdźcie nasze zestawienie najciekawszych propozycji.

Arktyka (Arctic, 2018, reż. Joe Penna)
Intymny, paradoksalnie klaustrofobiczny - pomimo ogromnych przestrzeni - film rozpisany właściwie na jednego aktora. Samolot, którym samotnie leci główny bohater, rozbija się w sercu Arktyki, gdzie mężczyzna o własnych siłach będzie musiał walczyć z nieubłaganym żywiołem. Lekcje przetrwania na lodowej pustyni przeprowadzi Mads Mikkelsen. Zdecydowanie nie dla fanów kina akcji.
Premiera: 1 lutego


Mirai (Mirai no Mirai, 2018, reż. Mamoru Hosoda)
Mądra, wzruszająca, przepięknie narysowana animacja dla młodszych i starszych, zachwycająca realizmem pomimo dużej dozy elementów fantastycznych. Film opowiada o losach małego chłopca, Kuna, w którego domu niespodziewanie pojawia się młodsza siostra. Bohater nie umie poradzić sobie z diametralną zmianą sytuacji. Niespodziewanie Kun znajduje tajemnicze miejsce, dzięki któremu przenosi się w przyszłość - w czasy, gdy jego mała siostrzyczka jest od niego starsza, a ich role w pewnym sensie się odwracają. Będzie to lekcja, którą chłopiec zapamięta na zawsze.
Premiera: 1 lutego


Mia i Biały Lew (Mia et le lion blanc, 2018, reż. Gilles de Maistre)
Historia przyjaźni dorastającej dziewczynki i jej lwa. Tytułowa Mia wychowuje się na afrykańskiej farmie, a jej życie to nieustająca przygoda. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy ojciec dziewczynki podejmuje decyzję, która może okazać się tragiczna w skutkach dla Charliego - wyjątkowego białego lwa, oddanego towarzysza Mii. Dziewczynka nie zamierza się jednak poddać i razem z przyjacielem ucieka w poszukiwaniu nowego domu. “Mia i Biały Lew” autentycznie wzrusza i zmusza do myślenia, a jej nienachalny, poruszający przekaz powinien trafić zarówno do młodszych jak i starszych.
Premiera: 1 lutego


Green Book (2018, reż. Peter Farrelly)
Rozsławiony przez Złote Globy obraz wreszcie w polskich kinach. Film opowiada o losach Tony’ego i Dona, nietypowej pary przyjaciół z przypadku. Jeden z nich jest szoferem-cwaniakiem, drugi genialnym muzykiem. I choć wydaje się, że dzieli ich wszystko - od koloru skóry, przez wykształcenie i pieniądze, aż po codzienne nawyki i zachowania - okazuje się, że prawdziwa przyjaźń, jak miłość, naprawdę przychodzi znienacka.
Premiera: 8 lutego


Faworyta (The Favourite, 2018, reż. Yorgos Lanthimos)
Oscarowy - jak w tytule - faworyt, którego akcja koncentruje się na dworskich intrygach w Anglii XVIII wieku. O uznanie ówczesnej królowej, nieudolnej i schorowanej Anny, rywalizują dwie kobiety: jej przyjaciółka, realnie rządząca krajem lady Sarah oraz Abigail, młoda, nowa służąca, dla której przychylność Anny może być przepustką do powrotu do arystokratycznych korzeni. W rolach głównych niesamowita Olivia Colman, Rachel Weisz oraz Emma Stone.
Premiera: 8 lutego


Planeta Singli 3 (2019, reż. Sam Akina, Michał Chaciński)
Kolejna odsłona “Planety Singli”. Po licznych próbach, jakie przechodził ich związek, bohaterowie decydują się na ślub. Uroczystość ma się odbyć na wsi, w rodzinnych stronach Tomka. Jak się jednak okazuje, poznawanie rodziny ukochanego może wiązać się z większą ilością komplikacji, niż należałoby się spodziewać.
Premiera: 8 lutego


LEGO® PRZYGODA 2 (The LEGO Movie 2: The Second Part, 2019, reż. Mike Mitchell)
Kontynuacja pierwszego filmu spod szyldu LEGO, który zapoczątkował całą falę podobnych produkcji. Twórcy sięgają do korzeni i po raz kolejny zapraszają widzów na spotkanie z Emmetem - zwykłym, ale niezwykłym (i czadowym!) ludzikiem. Kiedy Klocburg nawiedzi niespodziewana inwazja niszczycielskich DUPLO (sic), bohater ponownie połączy siły z przyjaciółmi, by ocalić świat.
Premiera: 8 lutego


Alita: Battle Angel (2019, reż. Robert Rodriguez)
Ekranizacja kultowej, cyberpunkowej mangi. Alita jest cyborgiem i choć jej ciało wydaje się stworzone do celów bojowych, dziewczyna ma w sobie duszę i serce przywodzącą na myśl ludzką istotę. Bohaterka będzie próbowała odzyskać wspomnienia, jednocześnie usiłując przetrwać - a co ważniejsze, ochronić bliskich - w niebezpiecznym, ponurym, futurystycznym świecie.
Premiera: 14 lutego


Jak wytresować smoka 3 (How to Train Your Dragon: The Hidden World, 2019, reż. Dean DeBlois)
Idealna propozycja na walentynki - w tej części smoczej serii dziewczynę znajduje sobie… Szczerbatek. Oprócz amorów, na bohaterów jak zwykle czeka szereg wyzwań i niebezpieczeństw. Tym razem będą one związane z odkryciem sekretnego, smoczego świata, naturalnego środowiska obecnych towarzyszy wikingów, na których czele stoi teraz młody wódz, Czkawka.
Premiera: 15 lutego


Prodigy. Opętany (The Prodigy, 2019, reż. Nicholas McCarthy)
Kolejny film z motywem dzieci i opętania, tym razem z Georgiem z “To” (to znaczy, Jacksonem Robertem Scottem) w roli głównej. Wciela się on tutaj w postać Milesa, ośmioletniego chłopca, którego niepokojące zachowanie zdaje się wskazywać na udział nieczystych, nadprzyrodzonych mocy. Sprawę próbuje zbadać jego matka. Fikcja miesza się z rzeczywistością, kiedy kobieta podejmuje desperacką próbę uratowania rodziny.
Premiera: 15 lutego


Bracia Sisters (The Sisters Brothers, 2018, reż. Jacques Audiard)
Utrzymana w stylu klasycznego westernu historia dwóch braci, którzy w dziewiętnastowiecznym Oregonie tropią poszukiwaczy złota. Emocjonalne kino przygody, w którym sprawna akcja przeplata się z pogłębioną psychologicznie relacją łączącą Charliego i Elia. Na uwagę zwracają także odtwórcy głównych ról: w filmie będziemy mogli zobaczyć Johna C. Reilly oraz Joaquina Phoenixa.
Premiera: 22 lutego


Kafarnaum (Cafarnaúm, 2018, reż. Nadine Labaki)
Poruszająca opowieść oparta na faktach, której akcja toczy się w slumsach. Jej głównym bohaterem jest dwunastoletni Zain, jedna z wielu dziecięcych ofiar podziałów klasowych, społecznych i ekonomicznych. Pomimo tak trudnych warunków, chłopiec nie przestaje walczyć o siebie, a co ważniejsze - wciąż nie traci świeżego, dziecięcego, wręcz prostodusznego spojrzenia, dzięki któremu nie przestaje czynić innym dobra nawet w najtrudniejszych sytuacjach.
Premiera: 22 lutego


Kobiety mafii 2 (2019, reż. Patryk Vega)
Na koniec - kolejny Vega, kolejna porcja patologicznych… to znaczy, zaskakujących, trochę przerażających wydarzeń z polskiego, przestępczego półświatka. Tak jak w poprzedniej odsłonie, pierwsze skrzypce grać będą tu niebezpieczne kobiety. W rolach głównych między innymi Agnieszka Dygant, Aleksandra Grabowska, Katarzyna Warnke i Piotr Adamczyk.
Premiera: 22 lutegohttps://vod.plus?cid=fAmDJkjC