O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Premiery kinowe w Polsce - październik 2020

02 października 2020, J.B.

kino.jpg

Światowa pandemia koronawirusa dość mocno dotyka również sferę filmu. Z powodu obniżonej sprzedaży biletów w kinach, dystrybutorzy co i rusz decydują się na przekładanie premier kolejnych produkcji. Październikowe nowości nie zapowiadają się więc szczególnie emocjonująco. Najbliższe tygodnie obfitować nam będą w propozycje dla najmłodszych widzów, oraz w filmy ojczystych producentów. Na szczęście zgodnie z halloweenową tradycją, fani mocniejszych obrazów również znajdą coś dla siebie. Ostatni weekend miesiąca przyniesie bowiem kilka nowych filmów grozy. Poniżej przedstawiamy tytuły, wraz z opisami i datami premier.


PREMIERY - 2 października:

"Jak zostać Gwiazdą" (Komedia; Polska) - Nastolatka wywołuje skandal na castingu do talent show. Producentowi jest to na rękę i przechodzi dalej. Później okazuje się, że ma też niesamowity talent muzyczny.

"Skandal. Ewenement Molesty" (Dokumentalny; Polska) - Kilku chłopaków z blokowiska zafascynowanych rapem postanawia założyć własny skład. Po jakimś czasie okazuje się, że ich muzyka zmienia polską scenę hip-hopową.

"Trolle 2" (Animacja/Komedia; USA) - Królowa Poppy i Mruk odkrywają, że są jeszcze inne światy zamieszkiwane przez Trolle. Staną przed wyzwaniem pogodzenia ich wszystkich.

PREMIERY - 9 października:

"Gniazdo" (Dramat/Thriller; Wielka Brytania/Kanada) - Historia pozornie perfekcyjnego małżeństwa, które po przeprowadzce do Londynu zaczynają niszczyć kłamstwa i zdrada.

"Halvdan – prawie wiking" (Familijny; Szwecja) - Dwoje zaprzyjaźnionych dzieci ze zwaśnionych obozów staje przed wyzwaniem tajemniczej zagadki.

"Madison" (Familijny; Niemcy/Austria) - Nastoletnia kolarka z powodu kontuzji musi zaprzestać treningów. Dzięki nowej przyjaciółce poznaje inne możliwości.

"Pinokio" (Fantasy; Francja/Wielka Brytania/Włochy) - Samotny stolarz Gepetto wystrugał z drewna pajaca Pinokia. Niespodziewanie lalka ożyła.

"Szarlatan" (Dramat; Czechy/Irlandia/Słowacja/Polska) - Oparta na faktach historia zielarza, którego niesamowita moc uzdrawiania posiada też ciemną stronę.

PREMIERY - 16 października:

"Banksterzy" (Dramat; Polska) - Bankierka pragnąca piąć się po szczeblach kariery, bez skrupułów namawia swych klientów do wzięcia kredytu we frankach szwajcarskich.

"Raz, jeszcze raz" (Komedia/Sensacyjny; Polska) - Grupa przyjaciół po 20 latach wraca w rodzinne strony i wdaje się w tarapaty zadzierając z lokalnym półświatkiem.

"Sekret bogini fortuny" (Dramat; Włochy) - Schorowana, samotna matka prosi swych przyjaciół o opiekę nad jej dziećmi. Zmierzające ku rozpadowi małżeństwo w związku z pojawieniem się w ich życiu dzieci, zmienia diametralnie swą relację.

"Tajemniczy ogród" (Dramat/Familijny/Fantasy; Wielka Brytania/Francja) - Osierocona dziewczynka wprowadza się do tajemniczej posiadłości swojego wuja. Pomimo surowych zasad jej opiekunki, dziewczynce udaje się nawiązać przyjaźnie.

PREMIERY - 23 października:

"Czyściec" (Dramat/Religijny; Polska) - Relacja z serii objawień mistyczki, która doznaje ich na skutek duchowych poszukiwań.

"Kwiat szczęścia" (Dramat/Sci-Fi; Wielka Brytania/Austria/Niemcy) - Matka, pragnie sprezentować synowi wykradzioną, zmodyfikowaną roślinę, która sprawia, że jej opiekunowie są szczęśliwi.

"Magiczne Muzeum (Animacja; Czechy) - Bajka o inteligentnym chłopcu, który wraz z przyjaciółmi odwiedza muzeum lalek. Niespodziewanie wszystkie zabawki ożywają.

"My dwie" (Dramat/Komedia; Francja/Luksemburg/Belgia) - Dwie starsze panie, z pozoru tylko sąsiadki, postanawiają wyjechać na stałe do Rzymu, by tam pielęgnować swą miłość.

"Polot" (Obyczajowy; Polska) - Historia młodego chłopaka, który po śmierci ojca musi błyskawicznie dorosnąć i przejąć w spadku władze nad rodzinnym biznesem. Czy podjęte przez niego decyzje okażą się tymi właściwymi, które pomogą mu odnieść sukces?

"Saint Maud" (Horror; Wielka Brytania) - Młoda opiekunka zjawia się w domu konającej tancerki, aby objąć ją opieką, a przy okazji zbawić jej duszę...

"Za wcześnie" (Melodramat; USA) - Nastolatka w ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów wdaje się w płomienny romans. Relacja pełna zazdrości sprawi, że dziewczyna będzie musiała szybko odnaleźć się w dorosłym życiu.

PREMIERY - 30 października:

"Come Play" (Horror; USA) - Samotny chłopiec za pomocą smartfonowej aplikacji sprowadza potwora, który oferuje mu rzekomą przyjaźń.

"Gniazdo zła" (Horror; Włochy) - Do domu sparaliżowanego chłopca i jego apodyktycznej matki wprowadza się nowa pokojówka. Dziwnym trafem w tym samym czasie w willi zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

"Nelly Rapp – Monsteragent" (Familijny; Szwecja) - Dziewczyna odwiedza swego wujka, aby spędzić z nim wakacje. Nieoczekiwany splot wydarzeń sprawia, że jej zadaniem zostanie walka z duchami i potworami.

"Numer 32" (Horror; Hiszpania/Francja) - Rodzina przeprowadza się do nowego mieszkania, które po jakimś czasie wydaje im się nawiedzone przez duchy.

"Obraz pożądania" (Thriller; Wielka Brytania/Włochy) - Ekscentryczny milioner (w tej roli Mick Jagger) zaprasza do swojego domu krytyka sztuki Jamesa Figurasa, aby złożyć mu ryzykowną, ale interesującą propozycję.