O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

18 marca 2019

BohaterKa - Recenzja filmu "Kapitan Marvel" (Captain Marvel)

Kapitan Marvel / Captain Marvel
Czekaliśmy na to długo. Minąć musiało ponad dziesięć lat, dwadzieścia filmów kinowych i kilka seriali (z pewnym chlubnym wyjątkiem), ale w końcu stało się - pierwsza, pełnometrażowa produkcja Kinowego Uniwersum Marvela z kobietą w roli głównej. I nie takiej udawanej głównej, jak w przypadku Czarnej Wdowy mającej znaczący udział w kilku już produkcjach, albo Osy występującej w tytule obok Ant-Mana w drugiej części przygód Człowieka Mrówki. Nie - Carol Danvers aka Kapitan Marvel to oficjalna i jedyna, tytułowa bohaterka dwudziestego pierwszego filmu od MCU.

Czytaj więcej

08 marca 2019

Dzień Kobiet czyli filmy z kobiecymi bohaterkami, które warto obejrzeć

Zwyczajna dziewczyna
Trzeba przyznać, że przedstawienie bohaterek - zwłaszcza w tych wiodących rolach - nie zawsze wychodzi twórcom. Nierzadko boleśnie spłycane, pomijane albo traktowane po macoszemu: w gruncie rzeczy z kobiecymi postaciami w filmach bywa trochę tak, jak z paniami w prawdziwym życiu. Jest jednak sporo reżyserów (i filmów!), którzy znakomicie poradzili sobie z tematem. Sprawdźcie zestawienie najlepszych produkcji na Dzień Kobiet - takich z bohaterkami charakterystycznymi i pełnowymiarowymi, a przede wszystkim silnymi (w różnych tego słowa znaczeniach).

Czytaj więcej

Marzec w kinach czyli jakie najciekawsze premiery kinowe czekają nas w tym miesiącu

Kapitan Marvel
Marzec ma szansę być naprawdę udanym miesiącem. Produkcji będzie dużo i ze sporą ich częścią widzowie wiążą różnego rodzaju nadzieje. Najbardziej oczekiwana pozostaje - a to ci niespodzianka - nowa produkcja Marvela, jeszcze bardziej podsycająca apetyty na finałową część “Avengers”, która do kin zawita w kwietniu. Oprócz tego w repertuarze znajdą się animacje dla najmłodszych, zapowiadające się obiecująco polskie filmy, a także kolejny z serii disneyowskich remake’ów.

Czytaj więcej

24 stycznia 2019

Najbardziej oczekiwane filmy 2019 roku

Avengers: Koniec gry
Styczeń powoli dobiega końca, a w sieci pełno różnego rodzaju zestawień i oczekiwań związanych z nadchodzącymi w tym roku premierami. Sprawdźcie, co według naszego subiektywnego rankingu, przyciągnie widzów do kin w roku 2019.

Czytaj więcej