FILM

Avengers 3D (2012)

Avengers, The

Ciekawostki

Początkowo w roli Bruce'a Bannera miał wystąpić Edward Norton. Negocjacje pomiędzy aktorem a Marvel Studios nie zakończyły się jednak pomyślnie. Następnie mówiło się o zaangażowaniu Joaquina Phoenixa. Ostatecznie w postać wcielił się Mark Ruffalo.

Cobie Smulders wygrała starania o rolę agentki Marii Hill z Jessicą Lucas, Mary Elizabeth Winstead oraz Moreną Baccarin.

Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles, Manhattan Beach (Kalifornia, USA), Cincinnati, Cleveland, North Olmsted, Parmie, Sandusky, Wilmington, Fairborn (Ohio, USA), Albuquerque (Nowy Meksyk, USA) oraz w Nowym Jorku i na Long Island (Nowy Jork, USA).

Zdjęcia kręcono od 25 kwietnia do września 2011 roku.

Jest to pierwszy film dystrybuowany przez wytwórnię Disneya po zakupie wydawnictwa Marvel

Z uwagi na prawa autorskie niektóre postacie superbohaterów nie mogły, mimo zamierzeń twórców, być brane pod uwagę (np. Magneto, Doctor Doom czy Green Goblin). Chociaż wszystkie postacie z uniwersum "X-Men", "Fantastic Four" i "Spider Man" należą do nabytego przez studio Disney wydawnictwa Marvel, licencje na pewne postacie zostały na pewien czas udzielone na wyłączność innym wytwórniom (Sony i Fox).

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC