FILM

Podróż do Nowej Ziemi (2005)

New World, The

Ciekawostki

Film realizowano w Stanie Wirginia w USA.

Pojawiająca się w snach Pocahontas matka grana jest przez aktorkę Irene Bedard, tą samą, która w wersji z 1995 roku użyczyła swojego głosu animowanej postaci Pocahontas.

Początkowo muzykę do filmu miał napisać Hans Zimmer, jednak z powodu innych zobowiązań musiał zastąpić go James Horner. Hans Zimmer w zamian napisał muzykę do "Kodu da Vinci".

Malick skończył pisanie scenariusza pod koniec lat siedemdziesiątych. Scenariusz nie został wykorzystany, aż do roku 2004.

W poszukiwaniu odtwórczyni roli Pocahontas, autorzy filmu zjeździli obie Ameryki i przesłuchali ponad 2 tysiące aktorek.

Wszystkim aktorom kazano schudną w miesiąc 20 funtów (ok. 8kg), a następnie wysłano ich na obóz, gdzie uczono ich strzelać z broni artyleryjskiej oraz żyć jak osadnicy.

Fort Virginia został zbudowany w 30 dni. Dokładnie tyle samo czasu potrzebowali na budowę oryginału osadnicy, którzy jednak nie mogli korzystać z żadnych współczesnych mechanizmów.

Przygotowując się do roli Colin Farrell przeczytał wszystkie siedem książek Johna Smitha, opowiadających o jego podróży do Nowego Świata.

Indianie grający w filmie musieli nauczyć się języka Algonquin. Dziś posługuje się nim zaledwie 3000 ludzi i wielu z nich zostało zatrudnionych do współpracy z aktorami.

Więcej o filmie: