FILM

Men in Black International (2019)

Men in Black: International
Inne tytuły: Men in Black IV, Men in Black 4

Ciekawostki

W jednym z epizodów w filmie pojawia się słynny projektant mody Paul Smith, który wciela się we właściciela sklepu z maszynami do pisania. W sklepie znajduje się tajne wejście do londyńskiej siedziby MIB.

Vintage’owy jaguar agenta H ukrywa w sobie mnóstwo broni przeciw obcym. Jeden z miotaczy ognia znajduje się w klamce, inny w lusterku, kolejny w zderzaku, następny w kołpaku oraz w rurze wydechowej.

W scenie w Maroku, w której agenci MIB chcą nakryć agentów M i H, wszyscy znajdujący się na dachu meczetu musieli być wyznania muzułmańskiego. To pierwsza w historii scena z ludźmi znajdującymi się na dachu meczetu.

Na potrzeby filmu powstało 610 specjalistycznych rysunków technicznych. Ogólnie powstały 44 mile rysunków technicznych, które zostały wykorzystane przez wszystkie zespoły pracujące nad filmem.

Les Twins, tancerze, którzy wcielają się w bliźniaki z kosmosu, swego czasu występowali jako tancerze towarzyszący na scenie Beyoncé.

130 ton czerwonego piachu przetransportowano z Peak District do Leavesden, aby stworzyć wydmy pustyni Merzouga.

W scenie reminiscencji, „neuralizer” (urządzenie do wymazywania pamięci) użyty na rodzicach Molly, to ten sam, który używany był na planie pierwszego filmu z serii.

Zdjęcia do filmu nakręcono w Londynie (Anglia, Wielka Brytania), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), a także Maroku i we Włoszech.

Według pierwszych planów film ten miał być crossoverem "Facetów w czerni" z "22 Jump Street".

Zdjęcia do filmu kręcono od 9 lipca do 17 października 2018 roku.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC