FILM

Nagi instynkt 2 (2006)

Basic Instinct 2
Inne tytuły: Basic Instinct 2: Risk Addiction

Ciekawostki

David Cronenberg rozmawiał w sprawie reżyserii tego filmu.

Projekt dostał zielone światło kilka lat zanim zaczęto go kręcić. Wszystkiemu winna była Sharon Stone, która odrzucała kolejnych aktorów do roli Glassa, w tym faworyta producenta filmu - Benjamina Bratta.

Robert Downey Jr. miał zagrać w filmie, ale musiał się wycofać ze względu na to, że został oskarżony o posiadanie marihuany. Kurt Russell zrezygnował z roli ponieważ nie chciał występować nago. Z ról w filmie zrezygnowali również Pierce Brosnan i Bruce Greenwood, a kandydaturę Benjamina Bratta odrzuciała sama Sharon Stone, ponieważ uważała go za niezbyt dobrego aktora.

W pewnym momencie produkcji, Sharon Stone chciała, aby partnerowała jej Catherine Deneuve.

John McTiernan miał zająć się reżyserią po Davidzie Cronenbergu, którego producent Mario Kassar odsunął od produkcji, gdyż chciał on użyć własnego kamerzysty, scenografa i reszty ekipy, z którą z reguły pracuje.

Kiedy na początku produkcji Sharon Stone odmówiła współpracy przy kontynuacji "Nagiego instynktu", do głównej roli kobiecej brano pod uwagę Demi Moore i Ashley Judd.

Miejsce akcji przeniesiono z Nowego Jorku do Lodynu.

Przez jakiś czas Paul Verhoeven rozważał reżyserię "Nagiego instynktu 2", ale zrezygnował zanim rozpoczęto produkcję i zajął się realizacją swoich holenderskojęzycznych projektów.

Przez pewien czas rozważano kandydaturę Jana De Bonta jako reżysera.

W kontrakcie Sharon Stone miała zagwarantowaną pełną gażę za film bez względu na to, czy doszłoby do jego nakręcenia.

Muzykę do obrazu skomponować miał Jerry Goldsmith.

Sharon Stone skorzystała z pomocy dublerki w scenach erotycznych w drugiej części thrillera "Nagi instynkt". Dziesiątki dziewczyn wzięło udział w castingów. Dublerkę wybrała sama Stone.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC