FILM

Wyjazd integracyjny (2011)

Pressbook

Trzej faceci (Tomasz Kot, Tomasz Karolak, Jan Frycz) i piękna dziewczyna (Katarzyna Glinka). Ich losy połączy tytułowy wyjazd integracyjny, który kompletnie wymknie się spod kontroli…

Pracownicy korporacji Polish Lody - lidera branży lodziarskiej, najlepsi klienci i zaprzyjaźnieni dziennikarze, przyjeżdżają na weekend integracyjny do atrakcyjnego kompleksu hotelowego. W wyniku nieporozumienia Prezes (Jan Frycz) dostaje apartament wspólnie z pewnym siebie dziennikarzem Gerardem (Tomasz Karolak) oraz ponętną modelką Gabi (Katarzyna Glinka). Wkrótce w walce o wdzięki pociągającej współlokatorki zetrą się witalność i spontaniczność Gerarda, oraz dojrzałość i wysublimowany smak Prezesa. Gdy dwa samce alfa prowadzą bezlitosne podchody, pomysłowi pracownicy Polish Lody umilają sobie czas rozrywkami, które zawstydziłyby nawet zwariowanych bohaterów „Kac Vegas”. Przyszłość firmy leży w rękach pechowego szefa kadr Stasiaka (Tomasz Kot), prześladowanego przez histeryczną narzeczoną. Czy dzielnemu menedżerowi starczy kreatywności, aby uratować Polish Lody przed „gorącą” dezintegracją?

Największa filmowa impreza jesieni, oprócz ekstremalnej dawki humoru i doborowej obsady, oferuje znakomity soundtrack zawierający najnowsze przeboje i zestaw klasycznych hitów, które idealnie sprawdzą się jako “wspomagacze” każdego wyjazdu integracyjnego.

"Wyjazd integracyjny" promować będzie inspirowany filmem tytułowy premierowy utwór Kombii oraz "Integracja" - cover wielkiego szlagieru tanecznego "Duck Sauce" w niepowtarzalnym wykonaniu Tomasza Kota. Poza tym na ścieżce dźwiękowej znalazły się, między innymi, hity takich wykonawców jak Stereo Palma, Baha, Mirami, Enej, P.Diddy & Dirty Money, Maanam, Zero i zaskakujące covery polskich hitów w wykonaniu zespołu Indian peruwiańskich.

Tłumacząc genezę powstania komedii Przemysława Angermana - scenarzysty nagrodzonego Złotym Klakierem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Skazanego na bluesa” - twórcy zapewniają, że niezależnie od wykonywanego zawodu czy upodobań każdy z nas doświadczył kiedyś, w ramach korporacji, albo jeszcze w szkole, zbiorowej integracji. Wielu z sentymentem wspomina obowiązkowe zajęcia dzienne i nocne szaleństwa, kiedy to skutecznie zacierały się granice między jawą i snem. Producenci nie mają jednak wątpliwości, że to co zdarzy się podczas filmowego „Wyjazdu integracyjnego”, przebije intensywnością reminiscencje każdego z widzów. Co ważne, karuzela ekstremalnych perypetii bohaterów komedii „Wyjazd integracyjny” nigdy nie przeczy zasadom prawdopodobieństwa i przez to los żadnej z postaci nie pozostaje widzom obojętny.

czyli... zasady są po to, żeby je łamać:

1. Bezwzględnie zakazuje się spożywania alkoholu.

2. Uczestników obowiązują stroje wieczorowe.

3. Zabrania się przewożenia broni i innych niebezpiecznych przedmiotów.

4. Uczestnicy przestrzegają regulaminu przeciwpożarowego.

5. Uczestnicy obowiązkowo biorą udział we wszystkich zajęciach.

6. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszczerbki na zdrowiu uczestników.

PREZES (Jan Frycz)

Prezes korporacji „Polish Lody”, którą zawiódł ją na szczyty sprzedaży, zdobywając całą serię nagród naczelnego „Świata deserów”. Ma oczy z tyłu głowy i zagrzewa swoich pracowników, jak komandosów, by „osaczyli, omamili i wgryźli się w tętnice” klientów. Nigdy się nie poddaje, dzierży świętą buławę przywództwa nawet w damskim przebraniu. Mężczyzna w sile wieku, który wszystko już w życiu widział i wszystko przeżył, a jego aforyzmy (typu „Na co komu wolność w korporacji”, „Jeśli ta impreza się rypnie, to ja wam wypłacę pensje w waflach!”) świadczą o postępującym zgorzknieniu rekina branży spożywczej. Wyjazd integracyjny traktuje pryncypialnie i wzywa podwładnych, by - zamiast „stukać na facebooku” - wciskali hurtownikom flagowe produkty Polish Lody: rozpływające się w ustach złote kulki oraz kuleczki babuni i dziadunia. Sam zamierza spędzić wyjazd ze szklaneczką whisky w wannie, unikając publicznej kompromitacji, gdyż, cytując podwładnego „jak się napije, idzie w tany”, a wtedy „żona puści go w skarpetkach”. Zaskakujący splot okoliczności i zetknięcie z integracyjną femme fatale Gabi oraz bezczelnym żurnalistą-bawidamkiem Gerardem nie pozwolą mu zrealizować tego planu minimum. W dodatku oboje rzucą wyzwanie jego ambitnej męskości.

GERARD (Tomasz Karolak)

Trzydziestoparoletni dandys, dziennikarz drugiej kategorii. Udaje lepszego niż jest w rzeczywistości, działając w imię dewizy „media to ja”. Idzie przebojem przez życie, a jego bronią jest tupet i dyskretny urok wiecznego chłopca. Gdy na horyzoncie pojawi się wyzwanie w postaci Gabi, Gerard nie waha się ani chwili. Dla uzyskania namacalnych korzyści, gotów jest podzielić się nią nawet z Prezesem.

GABI (Katarzyna Glinka)

Eks-fotomodelka, piękna trzydziestolatka, narzeczona producenta telewizyjnego, z którym łączą ją raczej wspólne interesy, niż miłość. Bogata, atrakcyjna, zadbana, zawsze w najnowszych szpilkach od Manolo Blahnika - nawet seksowna Jadzia od merchandisingu przyznaje, że niezła z niej szprycha. Drapieżna i pełna tajemnic, do wszystkiego w życiu doszła sama i to wyrobiło w niej mocny charakter. Chętnie podejmuje przewrotną grę z Prezesem i Gerardem, ale tylko po to, aby utrzeć im nosa. W głębi duszy Gabi jest małą, niepewną siebie dziewczynką, która marzy o prawdziwej miłości i - jak szczerze zapewnia - nie uprawia gier zespołowych.

STASIAK (Tomasz Kot)

Lat 28, wicedyrektor HR, dumny absolwent MBA, świeża krew w firmie Polish Lody. Usilnie stara się zrobić jak najlepsze wrażenie, a konkurentów i wrogów firmy kazałby najchętniej wybatożyć. Większości walecznych postanowień nie udaje mu się jednak zrealizować, a dla kolegów jest raczej obiektem kpin i żartów niż poważnym partnerem. Sprawia wrażenie nieżyciowego, jednych (konkurencję!) urzeka, a innych śmieszy swoim idealizmem i wrażliwością. Dopiero wyjazd integracyjny, będący prawdziwym chrztem korporacyjnym Stasiaka, pozwoli mu wyzwolić najlepsze cechy. Kiedy impreza wymyka się spod kontroli, zostaje mózgiem akcji ratunkowej wyjazdu integracyjnego – bojąc się wywalenia na bruk (nawet bez odprawy w waflach!), załatwi w każdej chwili „koks oraz dupeczki” i to barterowo, na fakturę, żeby księgowość była czysta. Wewnętrzną pustkę wypełnia snobistycznymi gadżetami – kolekcjonuje samochody, zegarki, markowe ubrania. Wydaje się beznamiętny i cyniczny, ale to tylko przykrywka dla głęboko skrywanego sekretu.

WILECKI (Sławomir Orzechowski)

52-letni korporacyjny wyga, dyrektor działu finansowego. Zna wszystkie mechanizmy, wykresy, techniki sprzedaży i kruczki rządzące rynkiem branży spożywczej. Firmie oddaje tyle energii, ile musi, resztę lokuje w tym, co kocha najbardziej. Pasjonuje go broń, polowanie, paintball i militaria. Kiedy weźmie do ręki podrasowaną spluwę paintballową, hurtownicy muszą się mieć na baczności. Z lubością dokucza niedoświadczonemu Stasiakowi i zahukanym specjalistkom od public relations.

JADZIA (Katarzyna Figura)

Perła w koronie imperium Gwidona, specjalistka od merchandisingu, która za sprawą swoich niezachwianych imponderabiliów stała się najskuteczniejszą bronią „Polish Lodów”. Gadżety to oczko w jej głowie, każdego uraczy balonikiem, różową czapeczką, a nawet smyczką - wszystko, aby przekonać klienta, że „lody rządzą”. Swoją pomysłowością z miejsca zjednała sobie prezesa, przeświadczonego, że „ludzie lubią takie duperele”. Mistrzyni obłaskawiania klientów, potrafi tak ich zabawić, że skutecznie odwraca uwagę od ekscesów tercetu egzotycznego Prezes-Gabi-Gerard. Przećwiczy korporacyjnego prawiczka Stasiaka w technikach wywierania wpływu na ludzi („Do nogi!”) i sprawi, że ten odnajdzie w sobie wodza i raz na zawsze uwierzy, że jego jedyną kobietą jest korporacja. Z giwerą wygląda równie powabnie, jak z pejczem. Na własnej skórze przekonała się, że nic tak nie motywuje zespołu, jak zdjęcie stanika. Przywita prominentnego naczelnego „Świata deserów” chlebem i solą z wyrafinowaniem godnym francuskiej pokojówki w niemieckim domu uciech.

MAŁGOSIA (Klara Bielawka)

Specjalistka od PR’u, która cierpi na wieczną depresję. Odium kontaktów z mediami zawsze spada na nią, więc gdy jakieś piwo się wyleje, to ona musi je zawsze wypić. Pod czujnym okiem Jadzi merchandiserki, z szarej myszki Małgosia przerodzi się w prawdziwego demona seksu, rozpuści włosy i spróbuje zrealizować najkoszmarniejsze wizje narzeczonej Stasiaka.

PRZEMYSŁAW ANGERMAN (Scenariusz i reżyseria)

Urodzony 11 grudnia 1975 roku absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, scenarzysta i reżyser, laureat I Wyróżnienia na międzynarodowym konkursie scenarzystów Hartley-Merril za scenariusz „Przepad story”, I nagrody za debiut w konkursie filmów dokumentalnych w Szczecinie oraz I miejsca na festiwalu Oskariada’98 za film dokumentalny „Bajobongo”. Napisał scenariusz do wielokrotnie nagradzanego filmu Janusza Kidawy-Błońskiego „Skazany na bluesa”.

PRZEMYSŁAW KAMIŃSKI (Zdjęcia)
2011 – Wyjazd integracyjny
2010 – Erratum
2010 – Cisza – Prawdziwe historie
2007 – Aria Diva
2002 – Moje miasto

KRZYSZTOF SZPETMAŃSKI (Montaż)
2011 – Wyjazd integracyjny
2011 – Uwikłanie
2010 – Joanna
Śluby panieńskie
2009 – Świnki
Enen
Wszystko, co kocham
2008 – Wino truskawkowe
Rysa
2007 – Hania
Benek
Wszystko będzie dobrze
2006 – Co słonko widziało
Plac Zbawiciela
2005 – Wróżby kumaka
Komornik
2004 – Mój Nikifor
2002 – Jak to się robi z dziewczynami
Kariera Nikodema Dyzmy
2001 – Przedwiośnie
1999 – Dług

JOANNA BIAŁOUSZ (Scenografia)
2011 – Wyjazd integracyjny
2010 – Różyczka
2007 – Rezerwat
2006 – Ja wam pokażę!
2005 – Skazany na bluesa
2002 – Moje miasto
2001 - Bellissima

JAN FRYCZ

Urodzony 15 maja 1954 roku w Krakowie, absolwent PWST w Krakowie (dyplom 1982 r.). W 2003 roku zdobył nagrodę za drugoplanową rolę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film „Pornografia” Jana Jakuba Kolskiego. W 2004 i 2005 roku był laureatem Orła – Polskiej Nagrody Filmowej za drugoplanowe role w „Pornografii” i w „Pręgach” Magdaleny Piekorz, w latach 2008 i 2011 był nominowany do tej samej nagrody za role w „Korowodzie” Jerzego Stuhra i „Różyczce” Janusza Kidawy Błońskiego.

TOMASZ KAROLAK

Urodzony w Radomiu, w 1997 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Występował w teatrach Starym, Stu i im. Słowackiego w Krakowie oraz na deskach łódzkiego Teatru Nowego. Karierę filmową rozpoczął w 2003 roku od roli w komedii „Ciało". Największą popularność przyniósł mu jednak oglądany przez miliony widzów stacji TVN serial „39 i pół”. Wiosną 2010 roku otworzył w Warszawie Teatr IMKA, który jak sam podkreśla, ma być „głosem pokolenia 40-latków”.

KATARZYNA GLINKA

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Debiutowała na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie w 2002 roku. Lauratka konkursu miesięcznika filmowego Cinema „Z Cinema do Cannes”. Popularność, poza coraz liczniejszymi występami kinowymi, przyniosły jej role w serialach „Klan”, „Samo życie”, „Na dobre i na złe” oraz „Barwy szczęścia”, a także udział w XI edycji „Tańca z gwiazdami”, w której zajęła 2. miejsce.

TOMASZ KOT

Urodził się ur. 21.04.1977 roku w Legnicy. Absolwent krakowskiej PWST z 2001 roku. Na dużym ekranie debiutował w 2005 roku, wcielając się w Ryśka Riedla w filmie „Skazany na bluesa” w reż. Jana Kidawy- Błońskiego. Za tę rolę zdobył dwie nagrody: Nagrodę Prezydenta Gdyni za debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Ostatnio najwyższe pochwały u krytyki zebrała jego rola w dramacie Marka Lechkiego „Erratum”.

BARTŁOMIEJ TOPA

Urodzony 5 maja 1967 roku ceniony aktor komediowy i dramatyczny. Wielką popularność przyniosła mu rola w komedii Wojciecha Smarzowskiego „Wesele”, której był również współproducentem.

SŁAWOMIR ORZECHOWSKI

Urodzony 6 lipca 1958 roku Warszawie, absolwent stołecznej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, związany obecnie z Teatrem Współczesnym w Warszawie, ma na koncie także role w inscenizacjach Teatru Dramatycznego, Północnego, Polonia i Studio. Nagrodzony w 2002 roku Feliksem za kreację w „Pamięci wody” w reżyserii Agnieszki Glińskiej, od 1984 roku występuje w produkcjach kinowych (debiutem był „Bohun i Kmicic”), z których popularność przyniosły mu „Bal na dworze w Koluszkach” Filipa Bajona, „Psy” Władysława Pasikowskiego, „Kiler” Juliusza Machulskiego, „ Trzy dni bez wyroku”, „Ostatnia misja”, „Tam i z powrotem” oraz „Sfora” Wojciecha Wójcika, „Cześć, Tereska” Roberta Glińskiego, „Nigdy w życiu” Ryszarda Zatorskiego, „To nie tak jak myślisz, kotku” Sławomira Kryńskiego i „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” Antoniego Krauzego. Orzechowski nie stroni także od występów w serialach („13 posterunek”, „Miodowe latach”, „Na dobre i na złe”, „M jak Miłość”, „Zostać miss”, „Na wspólnej”, „Glina” „Kryminalni”) i Teatrze Telewizji („Miss samotnych serc” i „Rachunek błędów”).

KATARZYNA FIGURA

Urodzona 22.03.1962 w Warszawie. Absolwentka PWST w Warszawie (dyplom w 1989 r). Dwukrotna (1987, 1997) zdobywczyni „Złotej Kaczki” w kategorii: Najlepsza Polska Aktorka. Za rolę w „Żurku” Ryszarda Brylskiego (2004) została nagrodzona aż pięciokrotnie (m. in. Orzeł, Polska Nagroda Filmowa w kategorii Główna Rola Kobieca oraz Nagroda Publiczności Za Najlepszą Kobiecą Kreację Aktorską na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni). Za świetną kreację Ubicy W „Ubu królu” Piotra Szulkina otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2003) i nominację do Orła – Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca za rok 2004.

KLARA BIELAWKA

Urodzona w 1984 roku absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (2008). W 2007 roku „Dialog” opublikował jej sztukę „Zrazy”. Została nagrodzona Wyróżnieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za role w inscenizacjach „Sędziów” i „Dobrego człowieka z Seczuanu”. Za tę ostatnią otrzymała także Nagrodę Aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych Setkani w Brnie.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC