FILM

Z ust do ust (2005)

Rumor Has It...
Inne tytuły: Rumour Has It..., Otherwise Engaged

Recenzje (1)

Może dlatego, że aspirowali do stworzenia czegoś bardziej ambitnego, a mianowicie zgrabnego połączenia komedii i dramatu. Za wysokie progi, proszę państwa i zmarnowany dobry pomysł na znakomity film. Historia, która stanowiła zalążek scenariusza zdaje się być idealnym materiałem na komedię romantyczną.

Otóż, pewnej kobiecie (Jennifer Aniston) przytrafia się nieszczęście - chłopak prosi ją o rękę. Nieszczęście polega na tym, że biedaczka nie jest pewna czy to ten właściwy, co więcej uświadamia sobie, że żądna jest przygód i urozmaicenia w życiu. Jak to w kinie bywa, los jest dla naszej bohaterki życzliwy i zsyła jej prawdziwą sensację. Sarah dowiaduje się mianowicie, że książka i film "Absolwent" to historia jej matki i babki. Sarah chcąc znaleźć odpowiedzi na dręczące ją rozmaite pytania i wątpliwości postanawia odnaleźć tajemniczego pana Beau Burroughsa, który zdołał zawrócił w głowie jej żeńskim przodkom. A jak się później ma okazać, także jej samej.

Trzeba przyznać, że to doskonały punkt wyjściowy do lekkiej, przyjemnej i zabawnej produkcji. Niestety, otrzymujemy kompletnie nieudaną próbę ugryzienia tematu ze strony psychologicznej, czego owocem jest garść zupełnie nieodkrywczych wniosków, pustych frazesów, nieznośnie przewidywalnych rozwiązań i ckliwych scen. Ponadto jest przeraźliwie nudno. Pojawia się jedna śmieszna scena i raptem kilka dialogów subtelnie podszytych humorem. Największym błędem reżysera, Roba Reinera, było jednak obsadzenie w roli uwodziciela Kevina Costnera. Prędzej byłabym w stanie uwierzyć, że "Gwiezdne Wojny" to film dokumentalny, niż, że kobieta taka jak Aniston poleci, na siwiejącego, łysiejącego, pozbawionego charyzmy lowelasa o aparycji Costnera.

"Z ust do ust" ma jeszcze wiele innych wad jak kompletne nieprawdopodobieństwo niektórych sytuacji, idiotyczne zachowania bohaterów czy zbędne wątki. Film kryje jednak jedną, za to prawdziwą perłę - postać babci. W tej roli jak zawsze rozbrajająca Shirley MacLaine. Dla niej, i tylko dla niej, warto przetrwać nieudolne zaloty w wykonaniu Costnera.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC