FILM

Alvin i wiewiórki 2 (2009)

Alvin and the Chipmunks: The Squeakuel

Recenzje (1)

Twórcy sequela skorzystali z patentów, które przyczyniły się do sukcesu w pierwszej części. Podobne gagi, ten sam wydzierający się Dave, knujący, podstępny Ian Hawke i niesforne wiewiórki. Niby fabuła inna, ale kluczowe kwestie (najważniejsza jest rodzina i przyjaciele) ta sama.

Tym razem Alvin, Simon i Theodor idą do szkoły, a tam, nie tylko nauka, ale i... dziewczyny. A że dziewczyny oznaczają kłopoty wiadomo nie od dziś. Konfrontacja z płcią przeciwną owocuje więc serią zabawnych sytuacji, które rozweselą także dorosłych. Proszę się jednak nie łudzić. "Alvin i wiewiórki 2" to przede wszystkim produkcja dla dzieci. Bezpośredni, wręcz łopatologiczny wymiar edukacyjny filmu może znudzić starszego widza. Wątki romantyczne i intryga szyte są grubymi nićmi, ale młodszych na pewno wciągną. Co więcej będą chichotać ze slapstickowej konwencji i podrygiwać do skądinąd świetnie dobranych piosenek (Flo Rida, Beyoncé). Rodzicie i opiekunowie pewnie woleliby większa dynamikę (fakt "akcja" w pewnym momencie siada"), ale nie o to przecież chodzi. Liczą się słodkie gryzonie i muzyka.

Jak się okazuje, czasem warto skorzystać ze sprawdzonej recepty, nowe przygody śpiewających wiewiórek sprawią maluchom sporo radości.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC