FILM

Heartbreaker. Licencja na uwodzenie (2010)

Arnacoeur, L'
Inne tytuły: Heartbreaker

Recenzje (1)

Dla Aleksa (Romain Duris) miłość to praca. Uwodzi kobiety, które są nieszczęśliwe w związkach, choć są tego nieświadome. Z niebywałym wdziękiem, za odpowiednią sumę, pokazuje im, jak mogłoby wyglądać ich życie bez niewłaściwych facetów. Razem z siostrą i jej mężem tworzą zgraną ekipę, która działa na zlecenie przyjaciół, rodzeństwa czy rodziców. Ich żelazną zasadą jest - "łamiemy związki, nie serca", tak więc nigdy nie ingerują w życie dobrze dobranych par. Sytuacja się zmienia, gdy zaczyna brakować kasy, co zmusza pomysłowe trio do odwiedzenia od ślubu jak najbardziej szczęśliwie zakochanej Juliette.

Muszę przyznać, że dawno nie widziałam równie wdzięcznego i uroczego filmu. Metody działania Aleksa i jego współpracowników są równie niekonwencjonalne, co rozbrajające. Sceny, gdy płacze, śpiewa na głos piosenkę Wham! czy uczy się ruchów z "Dirty Dancig" są po prostu bezbłędne. Wiele radości wnosi również szwagier przystojniaka, ciapowaty, za to pełen zapału Marc (Francois Damiens), który kapitalnie udaje polskiego hydraulika. Niewątpliwą atrakcją jest też Juliette, czyli Vanessa Paradis. Co prawda Johnny Depp mógłby ją czasem nakarmić, ale artystka ma mnóstwo nieodpartego, naturalnego uroku.

"Heartbreaker. Licencja na uwodzenie" to typowa francuska, gagowa komedia, gdzie, co chwilę coś nie wychodzi, ktoś obrywa albo trzeba uciekać przed nimfomanką. Twórcom udało się jednak w oklepanych patentach zawrzeć dużo komizmu i świeżości. Film jest więc bardzo zabawny, a na dodatek przepełniony romantyzmem. Takim najbardziej oczywistym (gwiazdy, kąpiel w cudzym basenie), ckliwym, maksymalnie przesłodzonym, a mimo wszystko zaskakująco skutecznym.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC