FILM

Heca w zoo (2011)

Zookeeper

Recenzje (1)

Griffin jest pracownikiem zoo. Uwielbia zwierzęta i to, co robi. Niestety, dziewczyna, którą kocha - a przynajmniej, którą wydaje mu się, że kocha - widzi go w roli dilera samochodów zarabiającego na jej designerskie meble. Jest jednak inna kobieta, która kocha go takim, jakim jest.

Słodkie, nieprawdaż? I równie tendencyjne. "Heca w zoo" to klasyczna, głupkowata komedia nafaszerowana przewidywalnymi gagami. Goryl jeździ samochodem, inna małpa otwiera rozmaite zamki, a nasz korpulentny bohater stroi durne miny i zwierzęcym sposobem zaznacza swój teren. Zadziwiające jak bezczelnie scenarzyści potrafią maskować brak pomysłu na fajne dialogi - ordynarnie wplatają piosenki. Słyszymy więc "Kickstart My Heart" Mötley Crüe podkreślające wystrzałowo wyglądającą dziewczynę, "Easy" Faith No More ilustrujące romantyczny taniec czy "Low" Flo Ridy jako soundtrack do imprezowego wypadu na miasto.

Owszem, kłócąca się po małżeńsku para lwów jest zabawna, jeszcze lepszy niedźwiedź przechwalający się misiową laską poderwaną w Vancouver, takich momentów jest jednak niewiele. Niewiele pomaga też niezmiennie urzekająca Rosario Dawson, nawet gdy śmiejąc się perliście, wykonuje orli taniec na jedwabnych szarfach. Banał goni banał, a jeden przestarzały żart ściga kolejny. Jeszcze gorzej jest z morałami, kiedy okazuje się, że facet zasługuje na kogoś lepszego niż wystrzałowa blondyna, a jego przyjacielem jest pewien przedstawiciel człekokształtnych.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC