Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

04 maja 2021

Kapitan Marvel 2: The Marvels

Wideo promujące 4 fazę MCU!


Marvel zaskoczył ostatnio fanów i wypuścił wideo promujące 4 fazę MCU! Dzięki temu poznaliśmy planowane daty premier niektórych produkcji, jak na przykład "Kapitan Marvel 2: The Marvels!"!
Wszystko wskazuje na to, że 4 faza MCU będzie rewelacyjna. W filmie Carol Danvers połączy siły z Monicą Rambeau i Ms. Marvel, więc podtytuł The Marvels również ma sens!
Planowana premiera kontynuacji przygód Carol Danvers zaplanowana jest na 11.11.2022 roku.


Wideo promujące 4 fazę MCU

04.05.2021

07 sierpnia 2020

Nia DaCosta

Nia DaCosta wyreżyseruje sequel "Kapitan Marvel". Tym samym zastąpi ona Annę Boden i Ryana Flecka, którzy reżyserowali pierwszą część przygód superbohaterki. Nowy film ma się rozgrywać współcześnie, a nie jak "Kaptitan Marvel", którego akcja rozpoczęła się w połowie lat 90. XX wieku. Scenariusz "Captain Marvel 2" pisze Megan McDonnell, która wcześniej pracowała przy filmie "WandaVision". W roli Kapitan Marvel ponownie zobaczymy Brie Larson. Film "Kapitan Marvel" z 2019 roku zarobił na całym świecie 1,1 miliarda dolarów.

24 stycznia 2020

Kapitan Marvel

Wiemy już kto napisze scenariusz do drugiej części filmu "Kapitan Marvel". Tego zadania podejmie się Megan McDonnell czyli scenarzystka "WandaVision". Nowy film na się rozgrywać współcześnie, a nie jak "Kaptitan Marvel", którego akcja rozpoczęła się w połowie lat 90. XX wieku. Anna Boden i Ryan Fleck nie wrócą na stołki reżyserskie. Wiadomo natomiast, że szefowie Marvel Studios chcą zatrudnić kobietę. W roli Kapitan Marvel ponownie zobaczymy Brie Larson.

07 stycznia 2020

Disney

Na początku grudnia Disney przekroczył 10 miliardów globalnego przychodu bijąc wszelkie rekordy. Nikt wcześniej nie osiągnął takiego wyniku w światowym box office. Teraz jednak okazuje się, że wynik Disneya jest znacznie lepszy. Dochody firmy na całym świecie po połączeniu z wytwórnią Fox wyniosły w 2019 roku aż 13,1 miliardów dolarów. Analitycy przewidują, że powtórzenie takiego wyniku w przyszłości będzie trudne. Disney tak ogromne pieniądze zarobił dzięki filmom "Avengers: Koniec gry" (numer 1 w światowym box office), "Toy Story 4", "Kraina lodu 2", "Król Lew", "Kapitan Marvel" czy "Aladyn". Wszystkie te filmy przekroczyły miliard dolarów dochodu, a za chwilę do klubu dołączy też produkcja "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".

04 kwietnia 2019

Kapitan Marvel

Film "Kapitan Marvel" przekroczył magiczną barierę miliarda dolarów ze sprzedaży biletów na całym świecie. Obraz zarobił w Stanach Zjednoczonych 358,1 milionów dolarów, a w pozostałych krajach 644,5 milionów dolarów, co razem daje zawrotną kwotę 1,002,6 milionów dolarów. "Kapitan Marvel" jest siódmym filmem Marvela, który przekroczył dochód miliarda dolarów , ale oczywiście pierwszym, którego bohaterką jest kobieta.

01 kwietnia 2019

Dumbo

Nowy film Tima Burtona, "Dumbo", znalazł się na szczycie Box Office w Stanach Zjednoczonych. Film zarobił 45 milionów dolarów i zepchnął na drugie miejsce dotychczasowego lidera - horror "To my", który przyniósł twórcom kolejne 33,6 miliony dolarów w samych tyko Stanach Zjednoczonych. Trzecie miejsce w zestawieniu zajął obraz "Kapitan Marvel", który zarobił na biletach 20,5 milionów dolarów. Pełne zestawienie Box Office USA znajduje się tutaj.

25 marca 2019

To my / Us

Horror "To my" trafił na pierwszą pozycje box-office w USA. Film zarobił ponad 70 milionów dolarów podczas pierwszego weekendu w kinach w USA i jest to najlepszy wynik horroru w historii. Na drugim miejscu znalazł się dotychczasowy lider - film "Kapitan Marvel", który przyniósł twórcom kolejne 35 milionów dolarów samych tylko Stanach Zjednoczonych. Produkcja Marvela ma już na koncie 930 milionów dolarów przychodów z biletów na całym świecie i pewnie w tym tygodniu przebije barierę miliarda dolarów. na trzecim miejscu amerykańskiego Box Office z 9 milionami dolarów trafił film "Kraina cudów". Pełne zestawienie jest tutaj.

18 marca 2019

Kapitan Marvel

Film "Kapitan Marvel" nadal króluje w amerykańskim i światowym Box Office. W ten weekend produkcja zarobiła w USA kolejne 69 milionów dolarów. Łączny dochód na całym świecie to już 760 milionów dolarów. Na drugim miejscu zestawienia Box Office znalazła się nowość - animacja "Kraina cudów", który przyniosła twórcom 16 milionów dolarów ze sprzedaży biletów w USA. Podium zamyka kolejna nowość - film "Five Feet Apart", który zarobił nieco ponad 13 milionów dolarów. Pełne zestawienie znajduje się w zakładce Box Office.

11 marca 2019

Kapitan Marvel

Film "Kapitan Marvel" znalazł się na szczycie amerykańskiego Box Office. W miniony weekend film zarobił w samych tylko Stanach Zjednoczonych 153 miliony dolarów. Na świecie produkcja zarobiła dodatkowe 302 miliony dolarów, co w w efekcie dało imponujący debiut na poziomie 455 milionów dolarów po pierwszych trzech dniach wyświetlania filmu. Na drugim miejscu zestawienia z 14,7 milionami dolarów znalazła się animacja "Jak wytresować smoka 3", a na trzecim komedia "A Madea Family Funeral", która przyniosła 12,1 miliona dolarów ze sprzedaży biletów. Pełne zestawienie Box Office znajduje się tutaj.

07 lutego 2019

Disney+

"Kapitan Marvel" ma być pierwszym filmem Disneya, który nie trafi do Netfliksa. Związane jest to z nową polityką studia Disney, które chce jeszcze w tym roku uruchomić własną platformę streamingową Disney+. To właśnie tam trafi film "Kapitan Marvel" po emisji kinowej. Disney chcąc przyciągnąć widzów do swojego nowego medium przygotowuje także dwa seriale rozgrywające się w świecie "Gwiezdnych wojen". Oba cykle - "The Mandalorian" z Pedro Pascalem i drugi w którym główną rolę zagra Diego Luna będą ekskluzywnie dostępne tylko na platformie Disney+.