Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

22 czerwca 2022

Kraina lodu 2

Będzie "Kraina Lodu 3"?


Seria "Kraina Lodu" to jeden z największych hitów Disney’a. Do tej pory produkcja doczekała się dwóch części – jednej w 2013 roku, oraz drugiej, sześć lat później - w 2019r. W międzyczasie powstała też krótkometrażówka "Przygoda Olafa", opowiadająca o wspólnych przygodach tytułowego bałwanka z jego przyjacielem – Svenem.
Kristen Bell, która podkłada głos Annie w oryginalnej wersji językowej, udzieliła ostatnio wywiadu w programie Jimmy’ego Fallona. Wyznała, że na dniach prawdopodobnie otrzyma telefon od Disney’a dotyczący trzeciej części filmu. Nieświadomie i nieoficjalnie potwierdziła że projekt powstanie, a jej odpowiedź wywołała wszelkiego rodzaju szum:

"Chciałbym… chciałbym oficjalnie ogłosić, bez jakiejkolwiek autoryzacji, Krainę Lodu 3. Proszę, pamiętaj, że powiedziałem bez jakiejkolwiek autoryzacji, ponieważ nie mogę tego zrobić."

Wygląda więc na to, że Disney powoli zaczyna coś tworzyć, aczkolwiek nic nie jest potwierdzone, ani oficjalnie zapowiedziane.
Pytanie więc, czy aktorka zarzucała tylko przynętę fanom, czy też mówiła poważnie...
Czyli na dobrą sprawę, nie wiemy jeszcze nic. Niby coś Disney zaczyna tworzyć, ale nie jest to jeszcze nic oficjalne. Jednak czy aktorka, która gra główną rolę mogłaby tak w ciemno rzucać tego typu informacje?

22.06.2022

04 czerwca 2020

Kraina lodu 2

Ścieżka dźwiękowa do animowanego filmu "Kraina lodu 2" już 27 tydzień jest na pierwszej pozycji Billboardu w USA. Tym samym wyprzedziła ona "Narodziny gwiazdy" z Lady Gagą oraz "High School Musical", które na pierwszym miejscu zestawienia soundtracków znajdowały się przez 26 tygodni. Dzięki temu muzyka z animacji "Kraina lodu 2" trafiła na piątą pozycję wśród najdłużej przebywających na pierwszym miejscu. Zaszczytną pierwszą pozycję zajmuje muzyka z "Krainy lodu" (44 tygodnie w latach 2013-14), "Bracie, gdzie jesteś" (34, 2001-02), "Król rozrywki" (32, 2018-19) oraz "Vaiana: Skarb oceanu" (31, 2016-17).

07 stycznia 2020

Disney

Na początku grudnia Disney przekroczył 10 miliardów globalnego przychodu bijąc wszelkie rekordy. Nikt wcześniej nie osiągnął takiego wyniku w światowym box office. Teraz jednak okazuje się, że wynik Disneya jest znacznie lepszy. Dochody firmy na całym świecie po połączeniu z wytwórnią Fox wyniosły w 2019 roku aż 13,1 miliardów dolarów. Analitycy przewidują, że powtórzenie takiego wyniku w przyszłości będzie trudne. Disney tak ogromne pieniądze zarobił dzięki filmom "Avengers: Koniec gry" (numer 1 w światowym box office), "Toy Story 4", "Kraina lodu 2", "Król Lew", "Kapitan Marvel" czy "Aladyn". Wszystkie te filmy przekroczyły miliard dolarów dochodu, a za chwilę do klubu dołączy też produkcja "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".

06 stycznia 2020

Kraina lodu 2

"Kraina lodu 2" to najchętniej oglądana animacja w historii. A może nie tyle najchętniej oglądana co najbardziej dochodowa. Produkcja Walt Disney Animation Studios stała się najbardziej dochodową animacją w historii. Twórcy bajki zarobili na niej już 1,325 miliarda dolarów. Poprzedni rekord należał do... pierwszej części "Kraina lodu", która osiągnęła łączny przychód na całym świecie w wysokości 1,277 miliarda dolarów.

23 grudnia 2019

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Zgodnie z oczekiwaniami film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" znalazł się na pierwszym miejscu Box Office. Producenci nie będą jednak do końca zadowoleni, gdyż szacunki mówiły o otwarciu nawet powyżej 200 milionów dolarów. Tymczasem najnowszy film z serii "Gwiezdnych wojen" zarobił w USA "tylko" 175 milionów dolarów w trzy weekendowe dni. Choć poniżej oczekiwań ciągle jest to trzecie największe otwarcie w tym roku. Na całym świecie dochód z weekendu to 374 miliony dolarów. Producenci "Gwiezdnych wojen" może nie są zachwyceni, ale przecież ich problemy są niczym w porównaniu do kłopotów twórców musicalu "Koty". Film, który kosztował 95 milionów dolarów zarobił w ten weekend jedynie 6,5 miliona dolarów. Przed nim w zestawieniu znalazły się jeszcze filmy: "Jumanji: Następny poziom" (26,1 mln dolarów) i "Kraina lodu 2" (12,3 mln dolarów). Pełne zestawienie Box Office jest tutaj.

16 grudnia 2019

Jumanji: Następny poziom

Film "Jumanji: Następny poziom" został liderem światowego Box Office. Produkcja przyniosła podczas weekendu w USA 60 milionów dolarów. Przychód na całym świecie wyniósł natomiast 213 milionów dolarów. Tym samym sequel Jumanji zepchnął z pierwszego miejsca dotychczasowego lidera czyli animację "Kraina lodu 2", która w ubiegły weekend zarobiła w Stanach Zjednoczonych 19,2 miliony dolarów. Trzecie miejsce zajął film "Na noże", który przyniósł twórcom 9,3 miliony dolarów. W ten weekend pojawiło się kilka nowości. Oprócz wspomnianego "Jumanji: Następny poziom" widzowie mogli zobaczyć nowy film Clinta Eastwooda "Richard Jewell" (zarobił 5 milionów dolarów) oraz horror "Black Christmas" (4,4 miliony dolarów przychodu). A oto pełne zestawienie Box Office USA.

09 grudnia 2019

Kraina lodu 2

W tym tygodniu można powiedzieć, że w amerykańskim Box Office bez zmian. Nie pojawiła się żadna znacząca nowość, dlatego notowanie wygląda niemal tak samo jak to z przed tygodnia. Na pierwszym miejscu wciąż króluje animacja "Kraina lodu 2", która w USA zarobiła prawie 34,7 miliona dolarów. Dzięki taj animacji studio filmowej Disney przekroczy 10 miliardów przychodu w ciągu roku co nie zdarzyło się nigdy przedtem. Poza "Krainą lodu 2", która w przyszłym tygodniu przekroczy miliard dolarów przychodów z biletów, na tak znakomity wynik złożyły się m.in. "Avengers: Koniec Gry" (2.798 miliarda dolarów), "Król Lew" (1.656 miliarda dolarów), "Kapitan Marvel" (1.130 miliarda dolarów), "Toy Story 4" (1.074 miliarda dolarów) oraz "Aladyn" (1.051 miliarda dolarów). Trzeba przy tym dodać, że wynik ten nie uwzględnia przychodów wchłoniętej przez Disneya wytwórni Fox, która dodatkowo zarobiła 1,94 miliarda dolarów. A pełne zestawienie Box Office za ten tydzień jest tutaj.

03 grudnia 2019

Kraina lodu 2

"Kraina lodu 2" nadal jest najchętniej oglądanym filmem w kinach na całym świecie. W ubiegły weekend w samych tylko Stanach Zjednoczonych animacja zarobiła ponad 85 milionów dolarów. Dochód całkowity w USA to już 288 milionów dolarów, a na całym świecie aż 742 miliony dolarów. Miliard zostanie przekroczony w tym tygodniu. Całkiem dobrze w zestawieniu Box Office poradził sobie film "Na noże", który w świąteczny weekend przyniósł twórcom ze sprzedaży biletów niecałe 27 miliony dolarów i znalazł się na drugim miejscu Box Office USA. Trzecie miejsce przypadło filmowi "Le Mans '66", który zarobił ponad 13 miliony dolarów. Pełne zestawienie Box Office znajdziecie tutaj.

26 listopada 2019

Kraina lodu 2

Najchętniej oglądanym filmem ubiegłego weekendu była "Kraina lodu 2". Animacja zarobiła w USA 127 milionów dolarów. Dochód poza Stanami Zjednoczonymi wyniósł 223 miliony dolarów, co razem daje 350 milionów dolarów w trzy dni. Drugie miejsce w zestawieniu Box Office zajął film "Le Mans '66", który zarobił w USA w miniony weekend niecałe 16 milionów dolarów. Kolejne miejsca zajęły nowości filmowe. Na trzecim miejscu (z 13,2 mln dolarów) znalazł się film z Tomem Hanksem "Cóż za piękny dzień", a na czwartym thriller "21 Bridges" (9,3 mln dolarów). Pełne zestawienie Box Office jest tutaj.

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC