Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

18 października 2021

Krzyk

"Krzyk" - część 5. z nowym tytułem?


Piąta część jednego z najpopularniejszych slasherów lat 90. pod tytułem "Krzyk" nie będzie miał w tytule "piątki". Producent wykonawczy projektu, a zarazem scenarzysta oryginału Kevin Williamson, udzielił ostatnio wywiadu dla "US Weekly" i wyjaśnił skąd ta decyzja:

"Cóż, od początku była mowa o Krzyku 5, bo to piąty film. Więc chyba dlatego tak to nazwaliśmy, ale myślę, że nigdy na serio nie chcieliśmy zostawić tego tytułu. Nie sądzę, by ktokolwiek chciał zobaczyć liczbę 5 po czymś. Musiałbyś zapytać ich - Paramount albo kogokolwiek - jednak myślę, że wycięcie piątki i nazwanie projektu Krzyk działa, ponieważ to coś zupełnie nowego. Mamy starą obsadę, która wchodzi w ten nowy świat, a także zupełnie świeżą generację i nowych bohaterów, którzy są naprawdę fajni. Myślę, że to świetna obsada. Niesamowita grupa dzieciaków i nowych talentów, którzy są bardzo, bardzo dobrzy."

Z wypowiedzi Williamsona wynika, że aprobuje on tę decyzję. Jest tak ze względu na to, że ta najnowsza część, a zarazem pierwsza z serii wydana po 2011 roku, będzie czymś zupełnie nowym. Mimo to możemy być pewni, że na ekranie w głównych rolach zobaczymy ponownie Neve Campbell, Courteney Cox i Davida Arquette.
Ujawniono też, że twórcy piątej części nie czuli się pewnie podczas jej produkcji bez jej najważniejszej osobistości - Wesa Cravena, zmarłego 30 sierpnia 2015 roku. Nowi reżyserowie, Tyler Gillett i Matt Bettinelli-Olpin, są jego wielkimi fanami i kochają oryginał, więc starali się zrobić wszystko aby go uhonorować i nie zawieść fanów serii.
"Krzyk" zadebiutuje na dużym ekranie w 2022 roku.

18.10.2021

12 października 2021

Krzyk

Nowy "Krzyk"! Pierwszy, oficjalny zwiastun!


Przed nami wielki powrót Ghostface'a! Wczoraj Internet zalał wysyp zdjęć z rebootu jednego z najpopularniejszych slasherów lat '90, a już dziś Paramount postanowiło wypuścić zwiastun. Możecie obejrzeć go poniżej.
Ostatnie lata owocują w powroty najlepszych, klasycznych horrorów. Mieliśmy "Halloween", przed nami serial i film o Laleczce Chucky, a niebawem dostaniemy nowy "Krzyk". Nadchodząca produkcja może pójść w ślady Halloween, gdyż zwiastun prezentuje się wyśmienicie!
Na ekran oczywiście powrócą najważniejsi: Neve Campbell, Courteney Cox oraz David Arquette. Z nowych twarzy zobaczymy takie osobistości jak: Jack Quaid (The Boys), Dylan Minnette (Trzynaście powodów), Melissa Barrera (In The Heights) czy też Jenna Ortega (Ty).


KRZYK 2022 - trailer

12.10.2021

15 kwietnia 2021

Krzyk

"Krzyk 5" - nakręcono fałszywe sceny.


"Krzyk 5" to kolejna część kultowej już serii slasherów o seryjnym mordercy Ghostface'ie. Fabuła póki co owiana jest tajemnicą. Jedyny jej rąbek, jaki został odkryty to to, że w produkcji ponownie zobaczymy Sidney Prescott i jej przyjaciół, rozwikłujących zagadkę serii morderstw.
Reżyserami produkcji są Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, któzy wyjawili ostatnio, w jaki sposób dbali o zachowanie tajemnicy na planie produkcji. Otóż wprowadzili oni w obieg kilka wersji scenariusza i kręcili fałszywe sceny, aby zapobiec przeciekom! Wszystko po to, aby zniekształcić obraz fanom, którzy chcieliby zniszczyć ostateczną wersję filmu.
Na ekranie zobaczymy gwiazdy poprzednich części serii: Neve Campbell jako Sidney Prescott, David Arquette jako Dewey Riley, Courteney Cox jako Gale Weathers i Marley Shelton jako Judy Hicks. Pojawią się też nowe nazwiska, takie jak: Jack Quaid, Melissa Barrera, Dylan Minnette, Jenna Ortega, Mason Gooding, Kyle Gallner, Jasmin Savoy Brown i Mikey Madison.
Premiera filmu "Krzyk 5" w USA zaplanowana jest na 14 stycznia 2022 roku.

15.04.2021

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC