Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

13 stycznia 2020

Oscary

Znamy nominacje do Oscarów! Najwięcej nominacji otrzymały filmy "Joker", "Pewnego razu... w Hollywood", "Irlandczyk" oraz "1917". Tegorocznym rekordzistą jest "Joker". Film Todda Phllipsa z rolą Joaquina Phoenixa zebrał aż 11 nominacji do nagrody. "Pewnego razu... w Hollywood", "Irlandczyk" oraz "1917" otrzymały po 10 nominacji do Oscara. Scarlett Johansson ma szanse opuścić uroczystość z dwoma Oscarami. Dostała bowiem nominację za filmy "Jojo Rabbit" oraz "Historia małżeńską". Polacy też mogą się cieszyć, bo w kategorii najlepszy film obcojęzyczny nominowany jest film "Boże ciało" Jana Komasy. O miano najlepszego filmu powalczy dziewięć obrazów. Są to "Parasite", "Jojo Rabbit", "1917", "Joker", "Irlandczyk", "Pewnego razu... w Hollywood", "Historia małżeńska", "Małe kobietki" oraz "Le Mans '66". W kategoriach aktorskich o Oscara powalczą: Antonio Banderas, Leonardo DiCaprio, Adam Driver, Joaquin Phoenix i Jonathan Pryce oraz Cynthia Erivo, Saoirse Ronan, Charlize Theron, Renée Zellweger i wspomniana Scarlett Johansson.

03 grudnia 2019

Kraina lodu 2

"Kraina lodu 2" nadal jest najchętniej oglądanym filmem w kinach na całym świecie. W ubiegły weekend w samych tylko Stanach Zjednoczonych animacja zarobiła ponad 85 milionów dolarów. Dochód całkowity w USA to już 288 milionów dolarów, a na całym świecie aż 742 miliony dolarów. Miliard zostanie przekroczony w tym tygodniu. Całkiem dobrze w zestawieniu Box Office poradził sobie film "Na noże", który w świąteczny weekend przyniósł twórcom ze sprzedaży biletów niecałe 27 miliony dolarów i znalazł się na drugim miejscu Box Office USA. Trzecie miejsce przypadło filmowi "Le Mans '66", który zarobił ponad 13 miliony dolarów. Pełne zestawienie Box Office znajdziecie tutaj.

26 listopada 2019

Kraina lodu 2

Najchętniej oglądanym filmem ubiegłego weekendu była "Kraina lodu 2". Animacja zarobiła w USA 127 milionów dolarów. Dochód poza Stanami Zjednoczonymi wyniósł 223 miliony dolarów, co razem daje 350 milionów dolarów w trzy dni. Drugie miejsce w zestawieniu Box Office zajął film "Le Mans '66", który zarobił w USA w miniony weekend niecałe 16 milionów dolarów. Kolejne miejsca zajęły nowości filmowe. Na trzecim miejscu (z 13,2 mln dolarów) znalazł się film z Tomem Hanksem "Cóż za piękny dzień", a na czwartym thriller "21 Bridges" (9,3 mln dolarów). Pełne zestawienie Box Office jest tutaj.