Serialowo listopad prezentuje się bardzo przyzwoicie. W dalszym ciągu będziemy mogli oglądać kolejne odcinki październikowych premier - między innymi “Księgę Czarownic”, “Riverdale” czy “Nie z tego świata”. Ponadto na platformy streamingowe i ekrany telewizorów wejdą kolejne produkcje: te całkiem nowe oraz kontynuacje.
House of Cards (2013) Szósty, finałowy sezon jednego z flagowych seriali Netflixa. Dla niewtajemniczonych: produkcja opowiada o losach Francisa Underwooda, senatora, który postanawia się zemścić na prezydencie po tym, jak ten odsuwa go do obiecanego wcześniej stanowiska Sekretarza Stanu. Francis nie zamierza przebierać w środkach, by odebrać politykowi urząd - a już na pewno nie będzie stronił od intryg i manipulacji. W ostatnim sezonie - już bez Kevina Spacey - pierwsze skrzypce grać będzie żona polityka, Claire Underwood (w tej roli Robin Wright). Dostępny na Netfliksie od 2 listopada.
Outlander (2014) Czwarty sezon popularnego serialu kostiumowego opartego na serii książek Diany Gabaldon. Główną bohaterką jest Claire Randall, angielska sanitariuszka wojenna, która niespodziewanie przenosi się do Szkocji 1743 roku. Młoda kobieta próbuje odnaleźć się w nowym otoczeniu - jej spryt, pewność siebie oraz medyczna wiedza i doświadczenie jednocześnie okazują się przydatne i stanowią przeszkodę w zasymilowaniu się z mieszkańcami. Zostaje zmuszona do małżeństwa z Jamiem - młodym, odważnym i, oczywiście, przystojnym wojownikiem. Zaaranżowany związek szybko staje się czymś więcej, kiedy między dwójką ludzi rodzi się uczucie. Przygodowy romans pełną parą, do tego zachwycające widoki Szkocji. W rolach głównych Caitriona Balfe i Sam Heughan. Na Netfliksie od 4 listopada.
Super Drags (2018) Kolejna kreskówka dla dorosłych, tym razem będąca nietypową odpowiedzią na produkcje o superbohaterach i te z serii magical girls. Opowiada ona o trójce gejów. Bohaterowie na co dzień pracują w domu handlowym, a po godzinach ratują świat jako obdarzone supermocami drag queen. Pomysł wydaje się równie trafiony co absurdalny, animacja prosta i kolorowa - co zapewne ma pasować do nieszczególnie wyszukanego humoru, który można zobaczyć na zwiastunie. Dostępny na Netfliksie od 9 listopada.
Origin (2018) Powstający dla YouTube Red serial opowiada o grupie ludzi biorących udział w wyprawie kosmicznej zmierzającej na odległą planetę. Pasażerowie są sobie obcy, jednak szybko będą musieli zorganizować się jako grupa i nauczyć współpracy, bo lot - jak to zwykle bywa - nie poszedł zgodnie z planem. Rozpoczyna się walka o przetrwanie. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z zagrożeniem płynącym zarówno od nich samych - takim jak na przykład wyzwalająca się w nietypowych warunkach agresja niektórych uczestników wyprawy - oraz czymś obcym, co najwyraźniej czyha na ich życia. Napięcie rośnie, a na jaw wychodzą kolejne tajemnice pasażerów. Okazuje się, że nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Podobieństwa do “Obcego” są dość oczywiste i nie dziwią, zwłaszcza kiedy weźmie się pod uwagę, że pierwszy odcinki wyreżyserował Paul W.S. Anderson, jeden z twórców “Resident Evil” oraz “Obcy kontra Predator”. W rolach głównych Tom Felton i Natalia Tena. Premiera 14 listopada.
Narcos: Meksyk (Narcos: Mexico, 2018) Spin-off serialu “Narcos”, którego akcja toczy się w Meksyku w latach osiemdziesiątych. Fabuła po raz kolejny koncentruje się na starciu pomiędzy agentem a narkotykowym bossem - tym razem w szranki stają Félix Gallardo, którego przywództwo pozwala na zjednoczenie przemytników i zdaje się prowadzić go prostą drogą ku stworzeniu istnego imperium, oraz Kiki Camarena, świeżo po zmianie przydziału i przeprowadzce z Kalifornii do Guadalajary. Okazuje się, że misja, której podejmie się agent będzie dużo bardziej wymagająca niż zakładał, a jej skutki i przebieg - o wiele tragiczniejsze. Sprawa, którą prowadzi, może na zawsze zmienić realia wojny z narkotykowym biznesem. W rolach głównych między innymi Diego Luna i Michael Peña. Na Netfliksie od 16 listopada.
Genialna przyjaciółka (L'amica geniale, 2018) Serial oparty na bestsellerowej powieści Eleny Ferrante. Główna bohaterka - Elena Greco - po nagłym zniknięciu z jej życia najbliższej przyjaciółki, Lily, zaczyna snuć opowieść o ich znajomości. Początki tej trwającej prawie sześćdziesiąt historii sięgają 1950 roku, kiedy obie dziewczynki chodzą jeszcze do podstawówki. Akcja rozgrywa się w Neapolu - magicznym, niezwykle klimatycznym ale też niebezpiecznym mieście, którego oblicza zmienia się wraz z upływającymi latami. Główna bohaterka będzie próbowała zrozumieć przyczyny zniknięcia Lily, ale jednocześnie uporać się z przeszłością i własnymi uczuciami względem kobiety, która była dla niej jednocześnie najlepszą przyjaciółką i największym wrogiem. Serial dostępny w HBO GO od 18 listopada.
1983 (2018) Wreszcie - pierwszy polski serial od Netfliksa. Ma stanowić odpowiedź na pytanie z serii “co by było, gdyby…”. Tym razem: co by było, gdyby Związek Radziecki nie upadł. Akcja toczy się dwadzieścia lat po tytułowym 1983 roku, kiedy to w wyniku strasznego ataku terrorystycznego ostatecznie upadła nadzieja na wyzwolenie Polski. Główni bohaterowie - student prawa z głową pełną ideałów oraz oficer śledczy - odkrywają uknuty przez rządzących spisek, który może odmienić losy Polski i całego świata. Władza zrobi wszystko, żeby intryga nie wyszła na światło dzienne. Zdaje się, że twórcy platformy czują sympatię do Macieja Musiała, bo właśnie jego - obok Roberta Więckiewicza - zobaczymy na ekranie. Premiera na Netfliksie 30 listopada.