O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Nie czekaj na weekend czyli filmowe hity tygodnia: 21 - 24 listopada

21 stycznia 2019, Wiola Nowak

Kształt wody

Nadchodzący tydzień rozpoczniemy od rozweselających przygód sześcioletniego łobuza oraz spotkania z agentem CIA. Wtorkowi bohaterowie to buntownicy, którzy nie zawahają się rzucić wszystkiego w poszukiwaniu lepszej przyszłości i akceptacji otoczenia. W środę pochylimy się nad losami pewnego homoseksualisty, a także bezbronnej istoty wodnej o nadludzkich możliwościach. Czwartkowy wieczór proponujemy spędzić w magicznym lesie bądź w towarzystwie rezolutnych nastolatków. Zapraszamy!

PONIEDZIAŁEK, 21 stycznia

"Dennis rozrabiaka", TNT, 19:05
Komedia Nicka Castle'a od lat się nie starzeje i jest idealną propozycją na wieczorny seans z babcią i dziadkiem, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto. Sześcioletni Dennis to największy gagatek w okolicy. Jego "niewinne" figle i psoty przyprawiają sąsiadów o prawdziwy zawrót głowy. Podczas nieobecności pracującej mamy chłopca, opiekują się nim państwo Wilsonowie. Pewnego dnia do ich domu zakrada się włamywacz, który kradnie ukochaną kolekcję monet pana Georg'a. Łebski Dennis postanawia wspiąć się na wyżyny swego sprytu i błyskotliwości, by odebrać złodziejaszkowi drogocenny łup.

"Czas patriotów", Cinemax 2, 20:30
Dynamiczny film akcji wyreżyserowany przez Phillipa Noyce'a. W trosce o bezpieczeństwo swoich bliskich agent CIA Jack Ryan postanawia zrezygnować ze służby. Zostaje wykładowcą na jednej z uczelni i wiedzie spokojne życie. Idylla nie trwa jednak długo. W czasie rodzinnych wakacji w Londynie, Jack jest świadkiem zamachu na jednego z członków rodziny królewskiej. Były agent zabija terrorystę, ale od tej pory sam staje się celem organizatorów akcji. Amerykański wywiad musi dotrzeć do przestępców nim odnajdą oni Ryana...


WTOREK, 22 stycznia

"Paryż i dziewczyna", Canal+ Family, 19:30
Wciągający dramat obyczajowy w reżyserii Léonor Serraille. Po rozpadzie dziesięcioletniego związku Paula Simonian decyduje się wreszcie zacząć żyć na własnych warunkach. Problem w tym, że znajomi się od niej odwrócili, z matką nie ma najlepszych relacji, a jej stan konta nie przedstawia się imponująco. Jakby tego było mało, kobieta przejawia skłonności autodestrukcyjne. Wreszcie jednak postanawia wziąć się garść i w towarzystwie kota (będącego własnością jej byłego partnera) wyjeżdża do Paryża. Czy w "mieście marzeń" Paula wreszcie zacznie ustabilizowane życie?

"Tom of Finland", Cinemax 2, 20:30
Antyhomofobiczny dramat obyczajowy nakręcony przez Dome'a Karukoskiego stanowi biografię słynnego fińskiego rysownika będącego symbolem gejowskiej rewolucji. Touko Laaksonen właśnie powraca z frontu II wojny światowej. Każdy przejaw "inności" spotyka się u jego rodaków z brakiem zrozumienia. Wyzwolony bohater poszukuje wolności - zarówno w kwestii orientacji seksualnej, jak i w sztuce. Jego homoerotyczne rysunki nie znajdują jednak odbiorców w ojczyźnie. Postanawia więc opuścić Findlandię i wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Tam rozpoczyna zawrotną karierę.


ŚRODA, 23 stycznia

"Tom", TVP Kultura, 20:20
Połączenie tajemniczego thrillera oraz dramatu psychologicznego w reżyserii Xaviera Dolana. Pogrążony w żałobie Tom udaje się w rodzinne strony swojego zmarłego partnera, by po raz ostatni go pożegnać. Na miejscu orientuje się, że rodzina nie wiedziała ani o ich związku, ani o homoseksualnych skłonnościach Guillaume'a w ogóle. Mieszkający z matką Francis, za wszelką cenę nie chce dopuścić, aby prawda o orientacji młodszego brata wyszła na jaw, nawet po jego śmierci. Zmusza Toma do milczenia i za wszelką cenę próbuje zatrzymać go we własnym gospodarstwie.

"Kształt wody", Canal+ Family, 21:20
Wyreżyserowany przez Guillermo del Toro film fantasy zyskał miano "baśni dla dorosłych". Rzecz dzieje się w Stanach Zjednoczonych w czasie trwania zimnej wojny. Niema Elisa pracuje jako sprzątaczka w tajnym laboratorium rządowym. Pewnego dnia kobieta odkrywa, że na jego terenie przetrzymywana jest niezwykła istota obdarzona supermocami. Okazuje się, że Amerykanie poddają ją nieludzkim doświadczeniom i planują wykorzystać w przyszłości na polu walki. Widząc cierpienie bezbronnego stworzenia, Elisa postanawia je uratować.


CZWARTEK, 24 stycznia

"Tajemnice lasu", TVN Fabuła, 20:00
Wspaniały musical Roba Marshalla obudzi w widzach najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa - a to za sprawą znanych postaci oraz motywów z baśni braci Grimm. Największym marzeniem pewnego piekarza i jego żony jest posiadanie potomstwa. Niestety, przed laty okrutna Wiedźma rzuciła na małżonków urok, przez co nie mogą mieć dzieci. Ostatecznie "łaskawa" czarownica obiecuje ściągnąć z nich zły czar, jeżeli spełnią jej cztery życzenia. Aby to zrobić, wyruszają w podróż wgłąb lasu, gdzie spotkają między innymi: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka czy Roszpunkę.

"Uwiązani", TVN 7, 20:00
Komediodramat Jasona Reitmana przedstawia najistotniejsze problemy współczesnych nastolatków oraz ich rodziców. Ojciec piętnastoletniego Chrisa z przerażeniem odkrywa, że jego niewinny syn przegląda strony pornograficzne. Do tego chłopak nie radzi sobie w kontaktach z rówieśnikami i podkochuje się bez wzajemności w szkolnej cheerleaderce o imieniu Hannah. Dziewczyna także nie ma łatwego życia - matka za wszelką cenę próbuje uczynić z niej gwiazdę. Do tej samej grupy tanecznej należy Allison. Największy problemem dziewczyny jest jej nadwaga. Czy nastolatko uda się przezwyciężyć problemy?

Przyjemnych seansów!

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC