O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Na czym oglądać filmy poza domem? Sprawdzamy obecne możliwości.

08 czerwca 2021, komputronik.pl

Na czym oglądać filmy poza domem.jpeg

Prawdziwy kinomaniak nigdy nie odpuści możliwości obejrzenia dobrego filmu. Zamiłowanie do kina warto realizować przy każdej okazji, dlatego sprawdź, jaki sprzęt przyda się do oglądania filmów i seriali poza domem.

Laptopy z wyświetlaczami 4K

W podróży, na służbowych wyjazdach i w wielu innych miejscach można oglądać filmy na laptopie. Notebook ma spory ekran, dlatego zapewnia doskonałą widoczność wszystkich detali. Oglądanie filmu jest dzięki temu równie przyjemne, co na większym ekranie w domowym zaciszu.

Laptopy 4K mają znakomitą rozdzielczość, dlatego można wykorzystać je do oglądania filmów i seriali w najwyższej jakości. Wszystkie pliki wideo oraz filmy na platformach są wyświetlane z zachowaniem naturalnych barw i szczegółów. Dodatkowo w laptopach 4K montuje się wydajne karty graficzne i inne podzespoły, które zapewniają płynne działanie każdego odtwarzanego pliku multimedialnego.

Sprawdź ofertę laptopów.

Jeśli stawia się na laptop do oglądania filmów poza domem, powinno się zwrócić uwagę na masę urządzenia. Zbyt ciężki sprzęt będzie trudny do przenoszenia, a trzymanie go na kolanach w pociągu lub samolocie stanie się problematyczne. Optymalnym wyborem są laptopy o przekątnej 13-15,6 cali. Większe urządzenia są zbyt ciężkie, by zabierać je ze sobą w długie podróże. Równie istotna jest matowa matryca, która ogranicza odbijanie światła. Dzięki niej obraz na ekranie jest doskonale widoczny, nawet gdy bezpośrednio na wyświetlacz padają promienie słońca.

Tablety z systemem Android

Dla miłośników dobrego kina odpowiednie są nie tylko laptopy 4K, ale i tablety. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na tablety z systemem Android, który jest kompatybilny z wieloma aplikacjami do odtwarzania plików wideo.

Tablet dla kinomaniaka powinien być szybki i wydajny. Dodatkowo do odtwarzania filmów niezbędny jest moduł Wi-Fi, obsługujący Internet 5G lub o zbliżonej prędkości. Wysoka szybkość pobierania i wysyłania danych ograniczy zacinanie się filmów. Buforowanie plików będzie o wiele szybsze.

Przy wyborze tabletu do oglądania filmów warto wziąć pod uwagę również wytrzymałość baterii. Sprzęt powinien pracować na jednym ładowaniu przez co najmniej kilka godzin. W przeciwnym razie niemożliwe będzie obejrzenie na nim nawet jednego filmu bez podłączania tabletu do ładowania. Jeśli zamierza się oglądać filmy podczas częstych podróży samolotem, dobrze jest wybrać sprzęt z dużym dyskiem. Pamięć powinna pomieścić bez trudu kilka plików wideo, by zapewnić rozrywkę na całą podróż.

Wybierz tablet.

Telefon do oglądania filmów

Oglądanie filmów na telefonie jest dla kinomaniaków ostatecznością, jednak gdy nie można zabrać ze sobą innego sprzętu, warto wybrać smartfon, który sprawdzi się do odtwarzania plików wideo. Ekran smartfona powinien być jak największy, aby poprawić widoczność obrazu. Jednocześnie istotna jest jakość wyświetlacza, który powinien odwzorowywać barwy i gwarantować wysoką szczegółowość obrazu.

Sprawdź ofertę telefonów Xiaomi.

W przypadku smartfona do oglądania filmów ważne jest zwrócenie uwagi na sposób ładowania. Odtwarzanie wideo szybko zużywa baterię, dlatego już po kilkudziesięciu minutach poziom jej naładowania znacznie spada. Komfortowe oglądanie filmów poza domem zapewnia ładowanie bezprzewodowe za pomocą ładowarki indukcyjnej. Wystarczy, że położy się na niej lub obok niej telefon, a akumulator zacznie się automatycznie ładować. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w samochodzie lub pociągu. Korzystają z niego chętnie kierowcy zawodowi, którzy w przerwach w pracy i na postojach umilają sobie czas oglądaniem ulubionych filmów.

Podsumowując, mobilne urządzenia dla kinomaniaków to doskonały sposób, by cieszyć się filmami w niemalże każdym miejscu i o każdej porze. Warto się w nie wyposażyć, by odtwarzać pliki wideo zawsze, gdy ma się na to ochotę.

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC