O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Nareszcie weekend czyli co warto zobaczyć w telewizji: 24-26 sierpnia

24 sierpnia 2018, Wiola Nowak

John Wick

To już ostatni w pełni wakacyjny weekend, dlatego też nie może być nudno! W piątek zawędrujemy na Wall Street, spotkamy się z agentką CIA oraz wytropimy zbiegłych z więzienia przestępców. Sobota będzie okazją do poznania cygańskich obyczajów, seryjnego mordercy oraz dziwacznego szpiega. W niedzielę niecodzienne emocje zapewnią nam porywacze samolotu, płatny zabójca oraz rozpustny reżyser. Brzmi ciekawie, prawda? No to zapraszamy!

PIĄTEK, 24 sierpnia

„Partner”, TVP2, godz. 23:05
Komedia Donalda Petriego przenosi widza do kompletnie zmaskulinizowanego świata największej światowej giełdy na Wall Street. Laurel Ayres pełni tam funkcję doradcy finansowego. Kiedy zwalnia się stanowisko wiceprezesa, kobieta naiwnie liczy na awans. Niestety, posadę otrzymuje jej asystent. Czarnoskóra Laurel czuje się dyskryminowana ze względu na płeć i kolor skóry. Postanawia więc zagrać facetom na nosie i założyć własną firmę. Aby zwiększyć swoje szanse na zaistnienie w świecie biznesu, wymyśla sobie wspólnika. Oczywiście mężczyznę. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy coraz więcej kontrahentów pragnie spotkać się z wyimaginowany Cuttym.

„Fair game”, Polsat, godz. 23:55
Dramat biograficzny wyreżyserowany przez Douga Limana to demaskacja międzynarodowej polityki Białego Domu polegającej na manipulowaniu informacjami, mediami oraz społeczeństwem. Amerykański dyplomata, Joe Wilson, odkrywa, że administracja Busha podawała fałszywe informacje dotyczące posiadani broni nuklearnej przez Irak, chcąc usprawiedliwić swój atak na ów kraj. Mężczyzna decyduje się ujawnić wstrząsające fakty na łamach New York Timesa. W ramach odwetu, w mediach pojawiają się informację na temat jego żony, Valerie Plame, pełniącej funkcję tajnej agentki CIA. Niszczy to zarówno karierę kobiety, jak i jej status społeczny.

„48 godzin”, TVN7, godz. 20:00
Komedia sensacyjna w reżyserii Waltera Hilla, w której biały policjant i czarnoskóry więzień tworzą zgrany, niebanalny duet. Rzecz dzieje się w San Francisco. Aby wytropić, a następnie aresztować dwóch zbiegłych z więzienia przestępców, detektyw Cates ma zaledwie czterdzieści osiem godzin. W odnalezieniu bandytów może mu pomóc Reggie Hammond – człowiek należący w przeszłości do tego samego gangu, co poszukiwani. Początkowo współpraca nie układa się zbyt pomyślnie, zwłaszcza, że partnerzy grają do dwóch różnych bramek. Kiedy tylko zaczynają współdziałać, od razu pojawiają się efekty…


SOBOTA, 25 sierpnia

„Gang Story”, 20:00, Nowa TV HD
Francuski dramat kryminalny nakręcony przez Oliviera Marchala to klimatyczna, oparta na faktach opowieść poruszająca problem mniejszości narodowych w kraju. To także przejmująca historia prawdziwej, męskiej przyjaźni. Było ich dwóch – Momon i Serge. Razem wychowywali się w cygańskim taborze, gdzie nauczyli się lojalności i solidarności. W latach 70. ubiegłego wieku założyli gang, który przyniósł im złą sławę i potężne pieniądze. Gdy zostali aresztowani, ich drogi niespodziewanie się rozeszły. Po latach, w życiu ustatkowanego Momona niespodziewanie pojawia się Serge. Czy nagły powrót przyjaciela oznacza kłopoty?

„Kalifornia”, 20:00, Stopklatka TV
Thriller sensacyjny w reżyserii Dominica Seny. Brian i Carrie wyruszają w niecodzienną podróż do Kalifornii. Chłopak zafascynowany zbrodniami seryjnych morderców popełnionymi na terenie tegoż stanu, postanawia napisać o nich książkę. Z kolei jego dziewczyna cieszy się z możliwości zrobienia na miejscu niezwykłych zdjęć. By zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, decydują się zabrać ze sobą dwójkę pasażerów. Adele i Early już od pierwszego wejrzenia nie wzbudzają w Carrie zaufania. Kiedy odkrywa ona, że mężczyzna jest poszukiwany przez policję, rozpoczyna się walka z czasem.

„Austin Powers: Szpieg, który nie umiera nigdy”, 20:10 FOX
Ponadczasowa komedia Jaya Roacha to kontynuacja losów najbardziej ekscentrycznego w historii kina londyńskiego agenta, będąca satyrą na ówczesne kino szpiegowskie. Odwieczny pojedynek tytułowego Austina z Doktorem Zło trwa. Tym razem ten drugi postanawia zwyciężyć podstępem – odbywa podróż w czasie do roku 1969. W przeszłości postanawia wykraść „mojo” – źródło siły, witalności i energii seksualnej swojego przeciwnika. Bez niej agent stanie się całkowicie bezbronny. Na szczęście na pomoc Austinowi ruszają przyjaciele i piękna agentka CIA. Do ostatecznej walki o panowanie nad światem ma dojść na Srebrnym Globie…

NIEDZIELA, 26 sierpnia

„Con Air. Lot skazańców”, TVN, 20:00
Rozgrywający się w przestworzach film sensacyjny w reżyserii Simona Westa to propozycja dla widzów o mocnych nerwach. Stany Zjednoczone. Samolot transportujący przestępców zostaje uprowadzony przez grupę najgroźniejszych z nich. Na pokładzie znajduje się Cameron Poe, który ewidentnie ma szczęście do znajdowania się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Od tego, czy uda mu się uratować maszynę, zależy jego powrót do ukochanej żony i córeczki. W międzyczasie amerykańskie władze postanawiają zestrzelić samolot. Rozpoczyna się walka z czasem.


„John Wick”, TV Puls, 20:00
Widowiskowy, dynamiczny i wciągający thriller w reżyserii Chada Stahelskiego oraz David Leitcha. Najskuteczniejszy płatny zabójca pracujący dla rosyjskiej mafii postanawia skończyć z przestępczym światem. Powód? Miłość. Szczęście nie trwa jednak długo, bo wkrótce jego ukochana żona umiera. Jedyną pamiątka, jaką po sobie zostawiła, jest szczeniak Daisy. Pewnego dnia syn rosyjskiego bossa napada na Wicka, okrada go i zabija najdroższego psa. John wraca do gry i przysięga, że dopadnie sprawcę. Cały mafijny świat zaczyna drżeć w posadach. Strzelaninom, walkom oraz pościgom nie ma końca.

„Nine – Dziewięć”, TVP2, 23:50
Musical Roba Marshalla to wnikliwe studium relacji damsko-męskich okraszone doskonale skomponowaną i bezbłędnie dobraną muzyką. Sześć kobiet i dziewięć męskich tajemnic – to nieprzypadkowe cyfry w życiorysie rozwiązłego reżysera imieniem Guido. Poznajemy go w momencie, kiedy zabiera się za pisanie scenariusza do filmu „Italia”, któremu krytycy wieszczą kasowy sukces. Niestety, bałagan w życiu prywatnym nie pozwala mu na dokończenie przedsięwzięcia. Dojrzałemu artyście przyjdzie więc uporządkować swoje stosunki z żoną, kochanką, aktorkami z planu i… innymi uwodzicielskimi kobietami.

Przyjemnych seansów!

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC