FILM

W doborowym towarzystwie (2004)

In Good Company

Fabuła (1) filmu "W doborowym towarzystwie"

"W doborowym towarzystwie" to znakomita komedia nominowanego do Oscara scenarzysty Paula Weitza. 50-letni Dan Foreman (Dennis Quaid) pracuje jako szef działu reklamy jednego z największych magazynów. Jednak kiedy jego firma zostaje przejęta, Dan zostaje zdegradowany, a jego bezpośrednim przełożonym staje się o połowę młodszy od niego Tom (Topher Grace). Tom ma całkiem inny system pracy niż Dan. Jego wizja promowania magazynu opiera się na kontaktach z klientem wyłącznie za pomocą telefonów komórkowych, podczas gdy Dan przywiązywał dużą wagę do bezpośrednich spotkań i nawiązywania bliższych stosunków z kontrahentami.
Pomimo różnic w sposobie prowadzenia interesów, dwaj mężczyźni mają ze sobą wiele wspólnego. Obaj przechodzą przez ostre zawirowania rodzinne. Dan, który ma już dwie córki, 18-letnią Alex i 16-letnią Janę, dostaje szoku, kiedy okazuje się, że jego żona jest w ciąży i wkrótce pojawi się nowe dziecko, a wraz z nim nowe wydatki, które oprócz spłacania hipoteki i opłacania czesnego za szkoły córek dodatkowo obciążą i tak już nadwyrężony budżet rodzinny. Dan nie może pozwolić sobie teraz na stratę pracy, a zawirowania w związku z przejęciem jego firmy nie napawają optymizmem. Tymczasem sytuacja rodzinna Toma również nie jest godna pozazdroszczenia - odchodzi od niego żona i to zaledwie po siedmiu miesiącach małżeństwa.
Jednak te zawirowania rodzinne zbliżają obu panów do siebie i z czasem Dan i Tom zaprzyjaźniają się. Jednak ich niełatwa przyjaźń zostanie wystawiona na ciężką próbę, kiedy Tom zakocha się w córce Dana, Alex (Scarlett Johansson).


Przychody z biletów

  • Przychody z biletów w USA: $ 45,489,752
  • Przychody z biletów poza USA: $ 15,508,556
  • Przychody na całym świecie: $ 60,998,308

Obsada (17) filmu "W doborowym towarzystwie"

Więcej o filmie:


STRONĘ TEGO

FILMU TWORZĄ

Pawel107

25 pkt.

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC