FILM

Godziny szczytu 2 (2001)

Rush Hour 2

Ciekawostki

Philip Baker Hall powtórzył w tym filmie rolę kapitana Diela, w którego wcielił się w pierwszej części, lecz sceny z jego udziałem zostały wycięte.

Roselyn Sanchez tak naprawdę nie miała tatuażu w kształcie Snoopy'ego. Było to coś podobnego, ponieważ producenci filmu nie uzyskali zgodny na użycie wizerunku tej postaci.

Don Cheadle, Saul Rubinek i Jeremy Piven – ekipa z poprzedniego filmu Ratnera – „The Family Man” gościnnie pojawia się w tym filmie.

Sceny z hotelu “Red Dragon” kręcone były w hotelu „Desert Inn” w Las Vegas. Szyld został na czas kręcenia zdjęć zmieniony na „Red Dragon”, a dolna połowa budynku została pomalowana na czerwono.

Malowidło ścienne z salonu masażu zostało skopiowane z filmu „Człowiek z blizną” (‘Scarface’). Aktor Harris Yulin także grał w tamtym filmie, podobnie jak i reżyser „Godzin szczytu 2” Brett Ratner, który pojawił się tam przez chwilę jako mały chłopiec.

Choroba morska pomogła Roselyn Sanchez udawać brak entuzjazmu dla Chrisa Tuckera w scenie na jachcie.

Film znalazł się na 4 miejscu listy filmów, które miały największe wpływy w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku.

"Hu Li" w języku mandaryńskim to odpowiednik słowa "Lis" (ang. Fox).

Zdjęcia do filmu kręcono w Hong-Kongu(m.in. na Międzynarodowym Lotnisku Chep Lep Kok) oraz w USA (Las Vegas, Los Angeles, Nowy Jork).

Don Cheadle zgodził się zagrać w filmie pod dwoma warunkami: po pierwsze będzie mógł powiedzieć coś po chińsku, a po drugie, będzie walczył z Jackie Chanem. Producenci zmienili scenariusz i spełnili jego prośbę.

Postać Hu Li (Zhang Ziyi) było oryginalnie napisana dla mężczyzny.

Scena gdy Jackie Chan i Chris Tucker biegą nago po mieście, została zainspirowana filmem "Agent z Przypadku" (2001) - wcześniejszą produkcją z Jackie Chanem. Brett Ratner obejrzał ten film i postanowił dać lekko podobną scenę do swoich Godzin Szczytu 2.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC