FILM

Ja, Ty i on (2006)

You, Me and Dupree

Recenzje (1)

Molly Thompson (Kate Hudson) i Carl Peterson (Matt Dillon) kochają się i zawierają związek małżeński. Kiedy rozpoczynają wspólne życie w małym, białym domku na przedmieściu, zamiast sztampowego psa biorą pod swoje skrzydła przyjaciela i drużbę Carla, Randy'ego Dupree (Owen Wilson), który mimo skończonych 36 lat zachowuje się jak nastolatek. O innych dzieciach na razie nie myślą, tym bardziej, że dwulicowy pan Thompson (Michael Douglas), ojciec Molly, podsuwa zięciowi ulotki dotyczące wazektomii.

Od pierwszego ujęcia "Ja, Ty i on", choć ukazano w nim Dillona bawiącego się nagimi stopami Hudson, z ekranu wieje nudą. Dylematy bohaterów są wydumane. Teoretycznie film ukazuje perypetie Petersonów zmuszonych do poradzenia sobie z beztroską Dupree i obłudą pana Thompsona. W praktyce, kolejne zwroty akcji służą zaledwie wypełnieniu przepisowych 105 minut projekcji. Na dodatek osoba odpowiedzialna za dobór obsady popełniła błąd. Wilson nie pasuje w tym przypadku do roli serdecznego kumpla. Fizys aktora sugeruje inteligencję, ale raczej nie emocjonalną, tymczasem Dupree to brat łata, szczery, wesoły towarzysz, ale naiwny i o dość ograniczonym rozumku, przez co ciągle przytrafiają mu się wpadki rujnujące jego dobroczyńców.

Choć film należy do gatunku komedii, śmieszą w nim jedynie: widok dziury w ubraniu Carla, która samoistnie powiększa się i maleje, czy rower samodzielnie zmieniający miejsce postoju. Takich gaf jest w "Ja, Ty i on" bez liku. Gdzie podziała się sekretarka planu, do zadań której należy pilnowanie, aby przy każdym ujęciu poduszki zakrywające pośladki Wilsona zostały umieszczone dokładnie w tym samym miejscu?

I dlaczego, choć tytuł sugeruje troje bohaterów, równie ważną rolę odgrywa ten czwarty, pan Thompson? Czas, który zabiera seans "Ja, Ty i on" lepiej przeznaczyć na naukę francuskiego.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC