FILM

Mission: Impossible III (2006)

Inne tytuły: M:i:III, Mission: Impossible 3

Ciekawostki

Carrie-Ann Moss zaoferowano rolę w filmie po tym jak Cruise był pod wrażeniem jej występu w "Suspect Zero" (Cruise był producentem tego filmu). Kiedy jednak Joe Carnahan zrezygnował z reżyserii tego filmu i zastąpił go J.J. Abrams, zrezygnowano całkowicie z bohaterki, w którą miała się wcielić Carrie-Anne Moss.

Kelly Brook początkowo miała pojawić się w filmie.

David Fincher miał stanąć za kamerą filmu "Mission: Impossible III", ale ostatecznie zrezygnował. Miał bowiem wyprodukować film "Lords of Dogtown", z którego także później zrezygnował.

Po rezygnacji z reżyserii filmu przez Joe Carnahana, projekt powierzono w sierpniu 2004 roku J.J. Abramsowi. Zdjęcia opóźniły się jednak do lata 2005 roku, ponieważ w tym czasie Tom Cruise kręcił "Wojnę światów".

Kenneth Branagh został wybrany do roli czarnego charakteru, ale ze względu na ciągłe opóźnienia w rozpoczęciu zdjęć do filmu zrezygnował i rozpoczął pracę na planie "As You Like It".

Ricky Gervais dostał rolę sprzymierzeńca Ethana Hunta, ale z powodu licznych zmian w produkcji i obsadzie zrezygnował. Zastąpił go Simon Pegg.

Scarlett Johansson miała początkowo wystąpić w filmie, ale ostatecznie z niego zrezygnowała. Zastąpiła ją Keri Russell.

Joe Carnahan otrzymał propozycję reżyserii filmu. Wycofał się z projektu z powodu różnic co to formy filmu zaledwie na miesiąc przed planowanym na sierpień 2004 roku rozpoczęciem zdjęć. Jego odejście opóźniło zdjęcia o rok, zanim znaleziono nowego reżysera.

Thandie Newton zaoferowano ponownie zagranie Nyah Nordoff Hall, ale odrzuciła propozycję ponieważ postanowiła spędzić ten czas z rodziną. Więc postać została zmieniona na Leah Quint, którą miała zagrać Carrie-Ann Moss. Ostatecznie jednak, kiedy za kamerą stanął J.J. Abrams, zrezygnowano i z tej roli.

Film "Mission: Impossible 3" jest kinowym debiutem reżyserskim J.J. Abramsa.

Lindsay Lohan, Scarlett Johansson, Michelle Monaghan oraz Katie Holmes były brane pod uwagę przy obsadzaniu głównej roli kobiecej. Ostatecznie tą rolę dostała Keri Russell.

Ekipa na razie rozgląda się za plenerami . Wśród lokalizacji, które brane są pod uwagę, znalazły się: Berlin, Antwerpia, Praga i stolica Ghany - Akra

Początkowo sceny strzelanin miały być nagrywane w Berlińskim Reichstagu, ale rząd niemiecki się nie zgodził z uwagi na wysoką rangę miejsca.

Przedstawiciele niemieckiego parlamentu nie wyrazili zgody na kręcenie zdjęć do filmu "Mission: Impossible 3" w budynku Reichstagu.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC