FILM

Thor (2011)

Inne tytuły: God of Thunder, Mighty Thor, Thor 3D

Ciekawostki

Zawodnik wrestlingu Paul Levesque, znany w tym sporcie również jako Triple H i który zasłynął dzięki temu, że na niektóre swoje walki przynosił dwuręczny młot, był przymierzany do tytułowej roli Thora.

Gemma Arterton była rozważana jako kandydatka do roli Jane Foster.

Daniel Craig był pierwszym kandydatem do roli Thora, ale zrezygnował. Kevin McKidd, Channing Tatum, Charlie Hunnam, Tom Hiddleston, Alexander Skarsgard, Liam Hemsworth i Joel Kinnaman byli także brani pod uwagę do tej roli. Ostatecznie rolę otrzymał Chris Hemsworth.

Brian Blessed miał wystąpić w roli Odyna.

Diora Baird i Jessica Biel kandydowały do roli Sif.

W grudniu 2004 roku David S. Goyer negocjował napisanie i wyreżyserowanie filmu.

Matthew Vaughn był kandydatem na reżysera.

W okolicach września 2008-ego roku D.J. Caruso przymierzał się do objęcia stanowiska reżysera filmu, które ostatecznie objął Kenneth Branagh.

W 1990 Sam Raimi planował wyreżyserować ''Thora'', tuż po filmie ''Człowiek ciemności'', lecz zajął się kręceniem ''Spider-Mana'' i jego sequeli.

Jim Carrey i Josh Hartnett byli brani pod uwagę do roli Lokiego.

Film kręcono w Los Angeles, Del Mar, Manhattan Beach (Kalifornia, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Galisteo oraz Santa Fe (Nowy Meksyk, USA).

Całe miasto Galisteo na terenie stanu Nowy Meksyk zostało stworzone, aby służyło w filmie jako lokacja do kręcenia zdjęć.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 11 stycznia 2010 roku.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC